Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020"

W czasie nauki zdalnej w bibliotece szkolnej będą pełnione dyżury, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. W tym czasie będzie można, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, zwrócić bądź wypożyczyć książki, najlepiej po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania na konkretny tytuł/tytuły za pomocą WIADOMOŚCI w dzienniku Librus do p. Renaty Hejniak. Uprzednie zamówienie konkretnego tytułu usprawni wypożyczanie, a w przypadku braku danego egzemplarza zaoszczędzi czas czytelnika. Gdyby była inna potrzeba ze strony uczniów, będziemy rozważać inne rozwiązania.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zajęcia w III Liceum realizowane będą w formie zdalnej, na platformie Teams, według planu lekcji.
23 września 2020 roku odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski, korzystając z pięknej pogody, przygotował na boisku szkolnym kilka konkurencji dla nowych uczniów naszego liceum.
4 września przypadła kolejna rocznica urodzin patrona III Liceum - Juliusza Słowackiego.
W latach ubiegłych święto obchodziliśmy na słodko, zajadając się tortami przygotowanymi przez poszczególne klasy.
W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nieco mniej uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.
03-09-2020

Urodziny Julka

W tym roku urodziny naszego Patrona będziemy obchodzić dużo skromniej niż zwykle, przede wszystkim zabraknie Jego samego. Jest to spowodowane oczywiście pandemią, której skutków doświadczył osobiście nasz Wielki Poeta. Nie, nie dopadł go wirus, ale fala hejtu, kiedy do internetu trafiło jego zdjęcie z uczennicami naszej szkoły – one w maseczkach, a On bez. W związku z tą nieprzyjemną sytuacją Wieszcz postanowił chwilowo wycofać się z życia towarzyskiego niczym Piłsudski do Sulejówka. Na tę okazję wystosował list otwarty do wszystkich swoich krytyków. Zamieszczamy go poniżej.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r. według harmonogramu:
Z dniem 1 września 2020 roku, w związku z trwającym zagrożeniem pandemii, w III Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim wprowadzone zostają procedury organizacji zajęć na terenie szkoły.
Procedury dostępne są w załączniku artykułu.
10-08-2020

UWAGA MATURZYŚCI!

Zapraszamy  do odbioru świadectw maturalnych w dniu 11.08.2020 r. od godz.10.00
W załacznikach artykułu do pobrania wykazy podręczników dla 3 oraz 4 letniego liceum.

Czwartek 29 paździenika 2020

Teodor, Narcyz, Longin, Lubgost, Euzebia, Franciszek, Wioleta, Ida, Ermelinda, Piotr