Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

W związku ze zmianą operatora linii telefoniznej jedyny kontakt ze szkołą jest możliwy poprzez pocztę elektroniczną - liceum3@liceum3.piotrkow.pl.
Przewidywany termin uruchomienia połączeń telefonicznych - ok. 30 lipca.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/19 - kliknij
Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Pobierz poradnik
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu na stronie MEN - kliknij
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat programu rządowego "Dobry Start".
Dnia 29 maja 2018 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się turniej drużyn pierwszej pomocy medycznej organizowany w ramach akcji "WIDZĘ – REAGUJĘ 2018".
Od 25 maja 2018r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).
Dwudziestego siódmego kwietnia 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Zorganizowana akademia, której towarzyszył nostalgiczny nastrój, była oficjalnym pożegnaniem maturzystów oraz podsumowaniem ich wszystkich osiągnięć.
16-05-2018

MeetIT

19 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z współtwórcą projektu MeetIT, p. Mateuszem Masłowskim.
MeetIT to grupa programistów pasjonatów, która pomaga ludziom z całej Polski rozwijać swoje umiejętności programowania. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniów jak ważne jest programowanie w świecie, który nas otacza oraz jakie korzyści przynosi.
W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas informatycznych.
21 kwietnia szeroko otworzyliśmy drzwi dla uczniów gimnazjów zainteresowanych ofertą naszej szkoły.
W tym roku mieliśmy już przyjemność brać udział w dniu humanisty czy matematyka. Swój dzień mieli też uczniowie klas 1 i 2 e oraz 1 i 2 f. Wzięli oni udział w dniu przyrodnika, który odbył się 14 kwietnia 2018 roku.

Wtorek 17 lipca 2018

Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?

Zobacz wyniki