Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"

Dnia 6 XII 2017 w Starostwie Powiatowym odbył się Turniej Mikołajkowy szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu w szachach.
Rywalizowało blisko 50 zawodników, z ośmiu szkół.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń III LO, Alexander Pastuszyński z klasy IIf zakwalifikował się do drugiego etapu 64 Olimpiady Chemicznej.
Dwie uczennice z naszej szkoły: Weronika Glejzer z klasy 3E i Dominika Kwiatosińska z klasy 3A zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego.
13-12-2017

Od zesłańca do przywódcy. Józef Piłsudski na drodze do niepodległej Polski.
28 listopada 2017 r. mieliśmy przyjemność gościć w budynku naszej szkoły trzydziestu jeden uczniów szkół gimnazjalnych, którzy pod opieką swoich nauczycieli zgłosili się na konkursy z języka angielskiego oraz niemieckiego.
Oliwier Wiatr, Markus Deriu i Mateusz Jeż (wszyscy 2d) awansowali do II etapu tegorocznej Olimpiady Cyfrowej.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole  realizowaliśmy projekt Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”. Od 7 do 21 listopada na lekcjach podstaw przedsiębiorczości gościliśmy przedstawicieli różnych firm i instytucji, którzy prowadzili zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy oraz pozwalające poznać specyfikę pracy w firmie. Młodzież miała bezpośredni kontakt z praktykami biznesu, poznała specyfikę lokalnego rynku pracy.
17 listopada w Zduńskiej Woli oraz Łodzi odbył się II etap XIV Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”, którego organizatorami są Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Uczniowie naszej szkoły od września już trzykrotnie brali udział w zajęciach z zakresu prawa.
Dnia 7 i 9 listopada 2017r. odbyła się XIX edycja konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa". Wzięło w niej udział 7 uczniów naszej szkoły, 6 z nich zakwalifikowało się do udziału w finale konkursu.

Niedziela 17 grudnia 2017

Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?

Zobacz wyniki