Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

25 października 2019 roku w ramach realizacji ,,Projektu: Kariera" gościliśmy w naszej szkole jej absolwenta, pana kpr. pchor. Jakuba Karolińskiego, studenta Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
11 października uczniowie ośmiu klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności III LO.
Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza okazała się bardzo udana. Zapraszamy do przejrzenia relacji fotograficznej w galerii artykułu.
Pragniemy poinformować, że prace dotyczące tworzenia „Ekopracowni pod chmurką” dobiegły końca. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
Koleżanki i koledzy!
Alexander Pastuszyński jest naszym tegorocznym absolwentem, bardzo zdolnym chemikiem, który uzyskał tytuł osobowości III LO, obecnie studiuje chemię na UŁ. Był on wielokrotnie finalistą ogólnopolskich konkursów chemicznych i finalistą II etapu Olimpiady Chemicznej.
W dniu 7 października 2019r przedstawiciele młodzieży naszej szkoły – zwycięzcy konkursu „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne” zapoznali zgromadzonych z nagrodzonym na Targach Poznańskich, autorskim filmem oraz zabrali głos, nawiązując do ekologicznej sytuacji naszego regionu.
Dopiero miesiąc nauki za nami, a już mieliśmy urodziny patrona szkoły, wizytę gości z Izraela, kilka wycieczek i uroczystości. O niektórych wydarzeniach już pisaliśmy, a teraz kilka zdań o przedsięwzięciach z ostatnich dni.

Dnia 17 września 2019 roku naszą szkołę odwiedziła grupa 152 uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły Ben Gurion z miejscowości Ness Ziona w Izraelu.
Rozpoczynamy piątą edycję spotkań i dyskusji poświęconych filozofii, które dla uczniów poprowadzą nasi absolwenci – dr n. hum. Jacek Jarocki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Eryk Zywert, student I roku prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia odbędą się w dniach 23-27 września.
W piątek 6 września po raz 10 obchodziliśmy w naszej szkole Urodziny Patrona Juliusza Słowackiego. Zgodnie z tradycją z tej okazji wszystkie klasy przygotowały torty dla Juliusza, które stanęły do konkursu na najpiękniejszy z nich . Goście przywdziali również stroje ozdobione różami, a niektórzy zadbali o kostiumy w stylu epoki romantycznej.
2 września o godzinie 9.00 zainaugurowaliśmy rok szkolny 2019/20.
Klasy pierwsze wzięły udział w uroczystości w sali gimnastycznej, natomiast starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wszystkim życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku!

Piątek 22 listopada 2019

Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?

Zobacz wyniki