III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

15-03-2018

Dzień Humanisty

Dnia 21 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Humanisty zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Klasy 1A,1B,2A,2B zmierzyły się ze sobą w rozmaitych konkurencjach rozwijających ich humanistyczne zdolności.
Każda drużyna dała z siebie wszystko oraz wykazała się niesamowitą kreatywnością.
Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy 2A i 2B
Gratulujemy!
Mateusz Zielonka uczeń klasy 3B o profilu prawniczym został laureatem etapu okręgowego  Olimpiady Historycznej w Łodzi i  wraz z najlepszymi uczestnikami tej olimpiady z całego kraju weźmie udział w zmaganiach etapu centralnego  w Gdańsku  (6-9kwietnia 2018 roku). Specjalność Mateusza to historia najnowsza. Wśród finalistów znalazło się 90 najlepszych licealistów z całej Polski.
Mateusz jest jedynym finalistą z naszego miasta. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu!
Dwie uczennice z klasy 1F: Karolina Ślęzakiewicz i Patrycja Wojciechowska reprezentowały naszą szkołę na konkursie wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
W dniach 6-7 lutego odbyła się III edycja Szkolnego Turnieju League of Legends i Hearthstone.
Uczennince Aleksandra Adasiak (IIIf), Karolina Dukowska (IIe) oraz Karina Kuwerska (Ic) awansowały do finału ogólnopolskiego Licealiady 2018.
Konkurs "Od mundurka do togi" organizowany jest przez I LO im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie i kancelarię prawniczą Dawid & Partnerzy. Pierwszy etap odbył się we wspomnianym wyżej liceum z naszej Rodziny Szkół im. J. Słowackiego i polegał na rozwiązaniu testu za zakresu wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o prawie.
Na temat studiów medycznych krążą liczne legendy. Jednak jak można było się dowiedzieć w trakcie kolejnego w tym roku szkolnym spotkania z cyklu "Projekt Kariera" - medycyna nie taka straszna jak ją malują. Pani Justyna Alama – absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uspokoiła osoby zainteresowane studiami medycznymi podkreślając, że medycyna to nie tylko same egzaminy. Przy dobrej organizacji studenci bez problemu znajdą czas na różnego rodzaju aktywności.
Miesięcznik "Pespektywy" opublikował aktualny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.
Organizatorzy przedstawili wyniki polskiej edycji XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2017.
8 stycznia 2018 roku odwiedzili nas sympatyczni goście z Kostromy. Była to grupa młodzieży i pedagogów reprezentująca Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży- ośrodek, który jest miejscem zajęć z zakresu teatru, tańca, plastyki oraz innych form pracy artystycznej młodych ludzi.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Sobota 17 marca 2018

Agrykola, Ambroży, Cieszysław, Gertruda, Józef, Patrycjusz, Patrycy, Patryk, Paweł, Regina, Witburga, Zbigniew, Zbygniew, Zbygniewa

Na skróty

Galerie

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?


Zobacz wyniki