komunikat dla rodziców w związku z zawieszeniem zajęć

W dniu dzisiejszym Minister Edukacji Narodowej zawiesił zajęcia we wszystkich szkołach  na okres dwóch tygodni od 12 marca do 25 marca 2020 r.
Zawieszenie zajęć ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dwutygodniowa przerwa jest rodzajem kwarantanny i powinna zostać wykorzysta na pracę indywidualną uczniów. Jest to czas, kiedy mogą odpocząć, nadrobić zaległości, przygotować się do poprawienia ocen. Nauczyciele przedmiotów wiodących wskażą materiały do samodzielnej pracy. Apeluję o ograniczenie kontaktów w grupach, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.  Proszę śledzić komunikaty GIS i stosować się do zaleceń.
Dwutygodniowa przerwa nie wydłuży roku szkolnego i zajęcia nie będą odrabiane w sobotę. Nie ulega zmianie termin egzaminu maturalnego. Termin zebrań i konsultacji z rodzicami ustalony zostanie po 25 marca.
Joanna Księżopolska-Szulc