Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

18-02-2021

Walentynki 2021

Tradycją naszego Liceum są obchody Dnia św. Walentego.
Samorząd Uczniowski oraz nasi wspaniali artyści proponują odskocznię od obostrzeń i dystansu społecznego.
Zapraszamy do wysłuchania życzeń i wyjątkowego koncertu z okazji dnia zakochanych.
Nie możesz lepiej trafić! Zapraszamy!
Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.
Grupa uczniów klas drugich naszego liceum podjęła się stworzenia projektu społecznego w ramach olimpiady Zwolnieni Z Teorii.
W załączniku artykułu dostępnę są informacje na temat zmian w egzaminie maturalnym.
Niestety, nie możemy Państwu złożyć życzeń osobiście, dlatego wybraliśmy formę internetową. Na tegoroczne, wyjątkowe święta Bożego Narodzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego chcielibyśmy życzyć wszystkim pedagogom, pracownikom szkoły, emerytowanym nauczycielom oraz uczniom, przede wszystkim zdrowia - zachowajmy wzajemne bezpieczeństwo podczas przerwy świątecznej i ferii, jak i samych świąt. Niech te święta spędzone w gronie najbliższych będą spokojne i radosne. Chcielibyśmy życzyć wszystkiego dobrego dla każdego oraz mamy nadzieje na szybki powrót do szkoły. Życzymy również aby rok 2021 przyniósł jak najwięcej szczęścia, miłości oraz jak najmniej zmartwień. Szczególne życzenia przesyłamy do tegorocznych maturzystów. Ten rok jest trudny, ale wierzymy, że każdy z nas da z siebie jak najwięcej.
Wesołych Świąt,
Opiekunowie i przedstawiciele SU
W poniedziałek, 7 grudnia br. Minister Przemysław Czarnek powołał Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Rada jest organem pomocniczym Ministra.

W załączniku artykułu znajduje się nowa wersja planu lekcji. Plan obowiązuje od 14 grunida 2020r.
Co roku Narodowe Święto Niepodległości było w naszej szkole jednym z najważniejszych wydarzeń. Niestety teraz musimy obejść się bez wspólnego fetowania tego jubileuszu, ale proponuję wszystkim przynajmniej namiastkę tego, co by się wydarzyło, gdyby nie pandemia. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, a jeżeli Wam się spodoba, udostępniajcie dalej. Vivat Polonus, unus defensor Mariae!

W czasie nauki zdalnej w bibliotece szkolnej będą pełnione dyżury, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. W tym czasie będzie można, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, zwrócić bądź wypożyczyć książki, najlepiej po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania na konkretny tytuł/tytuły za pomocą WIADOMOŚCI w dzienniku Librus do p. Renaty Hejniak. Uprzednie zamówienie konkretnego tytułu usprawni wypożyczanie, a w przypadku braku danego egzemplarza zaoszczędzi czas czytelnika. Gdyby była inna potrzeba ze strony uczniów, będziemy rozważać inne rozwiązania.

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda