W związku z panującą sytuacją, zajęcia szachowe odbywają się przez Internet, z wykorzystaniem platformy kurnik.pl.
Najwięcej o szkole dowiedzieć się można od uczniów, jeśli więc chcecie posłuchać co o III LO sądzą nasi absolwenci to zapraszamy do obejrzenia filmiku z udziałem naszego absolwenta Patryka Michalskiego.
Uczennica klasy Ib Barbara Pruszczyk zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Młody Einstein.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego liceum - Natalia Dziubecka, Oliwia Kuleta, Alicja Kuczkowska, Weronika Buda, Aleksandra Broś, Michał Kępski i Filip Kaczmarek - przeszli do ostatniego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.
20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
10 marca 2021 r. dotarła do nas wspaniała informacja.
Rodziców naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się z artykułem autorstwa pedagoga szkolnego p. Agnieszki Warakomskiej Mikusek nt. depresji wieku młodzieńczego. Materiał dostępny jest w załącznikach artykułu.
Ponadto polecamy film ''Czasami mam dość'' (REŻYSER ŻYCIA) dostępny pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=v_qKbTAQIe0
Witamy Was po krótkiej przerwie!
Myśle, ze dobrze już nas znacie! Jesteśmy grupka przyjaciół, którzy tworzą projekt pt.: „ukryci w ciemności- historie zapomniane”.
18-02-2021

Walentynki 2021

Tradycją naszego Liceum są obchody Dnia św. Walentego.
Samorząd Uczniowski oraz nasi wspaniali artyści proponują odskocznię od obostrzeń i dystansu społecznego.
Zapraszamy do wysłuchania życzeń i wyjątkowego koncertu z okazji dnia zakochanych.
Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon