W załączniku artykułu dostępnę są informacje na temat zmian w egzaminie maturalnym.
Niestety, nie możemy Państwu złożyć życzeń osobiście, dlatego wybraliśmy formę internetową. Na tegoroczne, wyjątkowe święta Bożego Narodzenia w imieniu Samorządu Uczniowskiego chcielibyśmy życzyć wszystkim pedagogom, pracownikom szkoły, emerytowanym nauczycielom oraz uczniom, przede wszystkim zdrowia - zachowajmy wzajemne bezpieczeństwo podczas przerwy świątecznej i ferii, jak i samych świąt. Niech te święta spędzone w gronie najbliższych będą spokojne i radosne. Chcielibyśmy życzyć wszystkiego dobrego dla każdego oraz mamy nadzieje na szybki powrót do szkoły. Życzymy również aby rok 2021 przyniósł jak najwięcej szczęścia, miłości oraz jak najmniej zmartwień. Szczególne życzenia przesyłamy do tegorocznych maturzystów. Ten rok jest trudny, ale wierzymy, że każdy z nas da z siebie jak najwięcej.
Wesołych Świąt,
Opiekunowie i przedstawiciele SU
W poniedziałek, 7 grudnia br. Minister Przemysław Czarnek powołał Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Rada jest organem pomocniczym Ministra.

W załączniku artykułu znajduje się nowa wersja planu lekcji. Plan obowiązuje od 14 grunida 2020r.
Co roku Narodowe Święto Niepodległości było w naszej szkole jednym z najważniejszych wydarzeń. Niestety teraz musimy obejść się bez wspólnego fetowania tego jubileuszu, ale proponuję wszystkim przynajmniej namiastkę tego, co by się wydarzyło, gdyby nie pandemia. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu, a jeżeli Wam się spodoba, udostępniajcie dalej. Vivat Polonus, unus defensor Mariae!

W czasie nauki zdalnej w bibliotece szkolnej będą pełnione dyżury, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. W tym czasie będzie można, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, zwrócić bądź wypożyczyć książki, najlepiej po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania na konkretny tytuł/tytuły za pomocą WIADOMOŚCI w dzienniku Librus do p. Renaty Hejniak. Uprzednie zamówienie konkretnego tytułu usprawni wypożyczanie, a w przypadku braku danego egzemplarza zaoszczędzi czas czytelnika. Gdyby była inna potrzeba ze strony uczniów, będziemy rozważać inne rozwiązania.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zajęcia w III Liceum realizowane będą w formie zdalnej, na platformie Teams, według planu lekcji.
23 września 2020 roku odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Samorząd Uczniowski, korzystając z pięknej pogody, przygotował na boisku szkolnym kilka konkurencji dla nowych uczniów naszego liceum.
4 września przypadła kolejna rocznica urodzin patrona III Liceum - Juliusza Słowackiego.
W latach ubiegłych święto obchodziliśmy na słodko, zajadając się tortami przygotowanymi przez poszczególne klasy.
W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nieco mniej uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.

Środa 24 kwietnia 2024

Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba