2 września o godzinie 9.00 zainaugurowaliśmy rok szkolny 2019/20.
Klasy pierwsze wzięły udział w uroczystości w sali gimnastycznej, natomiast starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wszystkim życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku!
Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 w liceum 4 letnim - pobierz

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 w liceum 3 letnim - pobierz
19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Zapraszamy do zapoznania się z fotograficzną relacją z uroczystości.
ERYK ZYWERT, ABSOLWENT KLASY III B, ZOSTAŁ LAUREATEM STYPENDIUM NAUKOWEGO MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. BĘDĄC NAJWYŻEJ PUNKTOWANYM STYPENDYSTĄ REPREZENTUJĄCYM NAUKI HUMANISTYCZNIE, W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ ZAJĄŁ SZÓSTĄ POZYCJĘ WŚRÓD DZIEWIĘTNASTU NAJLEPSZYCH UCZNIÓW Z WOJEWÓDZTWA.
Nie da się ukryć, że gdy myślimy o chemii w III Liceum, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom na myśl przychodzi nasz chemiczny mistrz – Alexander Pastuszyński. Jego sukcesy osiągnięte dotychczas pokazały, że jest naprawdę wspaniałym uczniem, który pomimo licznych zajęć pozalekcyjnych i aktywnej działalności kulturalnej na rzecz szkoły, jest w stanie sięgać gwiazd i odnosić spektakularne sukcesy w konkursach w dziedzinie chemii.
Zapraszamy do zobaczenia obszernej fotorelacji z uroczystości zakończenia edukacji klas III
W związku z prowadzonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej równowartości 30 000 euro,   III  Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego  Al. Armii Krajowej 17,  97-300 w Piotrkowie Trybunalskim, zwraca się z prośbą o przedstawienie  oferty  wykonania prac remontowych pomieszczeń szatni wraz z przedsionkiem obejmującej:

1)  wartość netto oraz brutto wykonanych prac.
Eryk Zywert, uczeń klasy III b, trzykrotnie rekomendowany do zawodów centralnych XXIX, XXX i XXI OF, ponownie uzyskał tytuł finalisty Olimpiady. To kolejny już sukces samego Eryka i wielkie wyróżnienie dla nas jako szkoły.
Dużym sukcesem zakończył się udział uczennicy kl. IIb  Martyny Nowak w międzynarodowym konkursie na projekt twórczy "Nowe Spojrzenie", który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego-Kostromie.
15-04-2019

Z wizytą w Wiedniu

20 marca 2019 r. odbyła się wspólna wycieczka do Wiednia klas - II B, II E, II F naszej szkoły. Celem wycieczki było zwiedzenie uroczej stolicy Austrii – Wiednia oraz wpisanych na listę UNESCO zamków czeskich.

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn