15-04-2019

Z wizytą w Wiedniu

20 marca 2019 r. odbyła się wspólna wycieczka do Wiednia klas - II B, II E, II F naszej szkoły. Celem wycieczki było zwiedzenie uroczej stolicy Austrii – Wiednia oraz wpisanych na listę UNESCO zamków czeskich.
13 marca 2019 r. Łódzki Kurator Oświaty wręczył dyplomy sypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W tym roku szkolnym w III LO odbyły się dwie akcje honorowego krwiodawstwa: 19 listopada i 11 marca.  Zgłosiło się łącznie w obu akcjach 62 uczniów, krew oddało  ostatecznie 30 osób –każda po 450 ml. Wszyscy otrzymali słodki posiłek regeneracyjny.
14 marca odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie organizowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
8  marca 2019 r. artyści szkolnego teatru Spektator 2 zorganizowali koncert z okazji Dnia Kobiet.
W trakcie występu uczniowie zaprezentowali utwory mniej i bardziej poważne,  zapowiadane poezją Kacpra Wawszczyka.
Zamówienie dotyczy wykonania instalacji wentylacji grawitacyjnej w budynku III LO w Piotrkowie Trybunalskim.
Szczegóły zamówienia znajdują się w załącznikach.
W dniach  6-9 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zielonej Górze odbył się Turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji.
W trakcie realcji telewizyjnej, w tle wielkich gwiazd światowego tenisa, mogliśmy dostrzec sylwetkę naszej uczennicy.
Podczas turnieju Aleksandra Nadajewska (klasa 2f) pełniła rolę sędziego liniowego.
Eryk Zywert i Mateusz Kamecki wzięli udział w finale Konkursu "Od mundurka do togi", który organizowany jest m.in. przez I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie i kancelarię adwokacką "Dawid & Partnerzy".
Przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/20 dla absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych
W tym roku odbywa się jubileuszowa, już 60-ta edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych olimpiad przedmiotowych w Polsce, więc oczywiście zainteresowanie nią jest bardzo duże - tylko w województwie łódzkim wzięło w niej udział 372 uczniów z 40 szkół.

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena