Zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej z obchodów związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.
Ignacemu  Janowi Paderewskiemu światowej sławy  wirtuozowi i wielkiemu patriocie poświęcony był tegoroczny spektakl towarzyszący obchodom  Narodowego Święta Niepodległości w III LO im. Juliusza Słowackiego.
"Zaczęło się w Piotrkowie… parlamentaryzm wczoraj i dziś" to szereg przedsięwzięć, które towarzyszyły obchodom 550 –lecia Parlamentaryzmu Rzeczpospolitej. Uczennice klasy III A jeszcze w ubiegłym roku wzięły udział w warsztatach tego projektu i wykonały pracę konkursową w postaci projektu gry planszowej na temat Piotrkowa „Urbs nostra”. W konkursie uczestniczyło kilka piotrkowskich szkół.
Miejskie obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się również z udziałem naszej szkoły.
Jakub Krasoń uczeń klasy IIIE uzyskał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ADAMED SMARTUP
14-11-2018

Wizyta w Warszawie

Uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka rosyjskiego oraz studenci - członkowie Studenckiego Koła Naukowego "Polska-Wschód" Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim wzięli udział w wyjeździe naukowo-poznawczym do Warszawy. Wyprawę zorganizowano w dniu 6 listopada br., opiekunami grupy były Joanna Harazińska i Elżbieta Wardyńska.
Eryk Zywert z klasy III b został stypendystą programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci objętego honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
08-11-2018

Otrzęsiny 2018

30 października Samorząd Uczniowski zorganizował "Otrzęsiny klas pierwszych".
Na sali gimnastycznej działo się bardzo wiele. Zapraszamy do galerii artykułu, gdzie zamieszczamy bogatą dokumentację fotograficzną z imprezy.
Eryk Zywert z klasy III b otrzymał stypendium Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole za wybitne osiągnięcia w nauce, nieprzeciętne zdolności i rozwój własnych zainteresowań.
W dniu 10 października 2018 r. III Liceum Ogólnokształcące, przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, było gospodarzem spotkania z młodzieżą ze szkoły im. Ben Guriona w Ness Ziona w Izraelu. Do Piotrkowa przyjechało łącznie 125 uczniów wraz z opiekunami.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon