Nasze spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego, którzy przywołali swoje wstrząsające przeżycia z lat okupacji, walk powstańczych i przejścia przez Durchgangslager 121 (obóz w Pruszkowie) po upadku powstania, nędzę i poniewierkę  - było lekcją prawdziwej historii. Obejrzeliśmy świetny film dokumentalny, w którym pan Andrzej Ziemowit Zimowski (znany pisarz) przywołuje obrazy ze swojej pamięci - pamięci dziecka (gdy wybuchła wojna miał 8 lat, w czasie Powstania Warszawskiego lat 12).
Dnia 5 października 2018 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się rajd z okazji upamiętnienia 550-lecie Parlamentaryzmy Rzeczypospolitej. Nasze miasto uznane jest za kolebkę polskiego parlamentaryzmu i demokracji.
Prezentowany będzie film na temat obozu w Pruszkowie,  przez który po Powstaniu Warszawskim "przeszła cała Warszawa" oraz broszura o słynnej oszczepniczce, medalistce olimpiady w Berlinie i piekielnie dzielnej "małej Polce” jak się o niej wyraził Adolf Hitler – Marii Kwaśniewskiej .
Właśnie mija kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Z każdą chwilą  niestety ubywa tych, którzy walczyli w Powstaniu i mogliby nam o nim bezpośrednio opowiedzieć . Pamiętajcie, że mówimy o największej i najdłuższej polskiej bitwie II wojny światowej, największej akcji zbrojnej podziemnej Europy! To nasi bohaterowie!
Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony https://aktualnekonkursy.pl/dla-dzieci.html
Strona zawiera ciekawe informacje na temat konkursów literackich, fotograficznych, filmowych, plastycznych, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla młodzieży:
Klikając w link otworzyć można zestawienie konkursów opracowane z myślą o uczniach III Liceum.
Bardzo uroczyście spędzili pierwszy piątek nowego roku szkolnego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Stało się tak z powodu dwóch okazji: urodzin Patrona szkoły Juliusza Słowackiego, połączonych z narodowym czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbyło się pod hasłem 100 minut czytania na 100-lecie odzyskania niepodległości.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/19 - kliknij
22 czerwca podczas uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej zakończyliśmy rok szkolny.
W czasie swojego wystąpienia p. Dyrektor podsumowała dokonania uczniów klas I i II.
Miłym akcentem było wręczenie nagród najlepszym uczniom, a także szkolnym działaczom i sportowcom.
Zapraszamy do prześledzenia galerii zdjęc z uroczystości.
Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Pobierz poradnik
Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu na stronie MEN - kliknij
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat programu rządowego "Dobry Start".

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr