16-05-2018

MeetIT

19 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z współtwórcą projektu MeetIT, p. Mateuszem Masłowskim.
MeetIT to grupa programistów pasjonatów, która pomaga ludziom z całej Polski rozwijać swoje umiejętności programowania. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniów jak ważne jest programowanie w świecie, który nas otacza oraz jakie korzyści przynosi.
W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas informatycznych.
21 kwietnia szeroko otworzyliśmy drzwi dla uczniów gimnazjów zainteresowanych ofertą naszej szkoły.
W tym roku mieliśmy już przyjemność brać udział w dniu humanisty czy matematyka. Swój dzień mieli też uczniowie klas 1 i 2 e oraz 1 i 2 f. Wzięli oni udział w dniu przyrodnika, który odbył się 14 kwietnia 2018 roku.

Dnia 13.04.2018 r. uczniowie kl. II d: Marcel Antosiak, Markus Deriu i Adrian Pirek (uczniowie pani profesor Elżbiety Krasowiak) reprezentowali naszą szkołę w Łodzi podczas etapu regionalnego konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Instytutu Goethego "TURBOLANDESKUNDE" – "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego".
W obecnym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł na czas ferii ziomych - 6 lutego.
Nie oznacza to, że ten ważny aspekt życia społecznego został przez nas pominięty.
Ten rok dla Alexandra Pastuszyńskiego, ucznia klasy II F, upłynął pod znakiem ciężkiej pracy w celu przygotowania do Olimpiady oraz konkursów chemicznych.
26.01 i 27.01 2018 r. uczestniczył w drugim etapie Olimpiady Chemicznej, w którym miał okazję rywalizować z najlepszymi chemikami w kraju (z okręgu łódzkiego do zawodów zakwalifikowało się 40 najlepszych chemików naszego województwa). Jest to pierwszy uczeń III LO, któremu udało się zajść tak daleko w tej Olimpiadzie.
W dniach 6-9 kwietnia 2018 roku w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku-Jelitkowie odbył się etap centralny XLIV Olimpiady Historycznej Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Dnia 22 marca w naszej szkole pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa. Świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Każda klasa I i II miała za zadanie przygotować układ taneczny lub występ karaoke do dowolnie wybranej piosenki.
W dniach 15-16 marca 2018 r. klasy IId oraz If (informatyczna i medyczna) udały się na wycieczkę do Wrocławia.
Dnia 12 marca 2018 roku uczniowie klas 1C,1D,2C i 2D w oryginalnej formie zaprezentowali swoją wiedzę z zakresu matematyki i fizyki.

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn