III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

Uczniowie III LO obejrzeli 10 listopada 2015 roku przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.
"Żadne cuda Kaplicy Sykstyńskiej czy kościół św. Piotra i Pawła w Rzymie, ani muzyka Glucka czy Beethovena nie wywarły na mnie tak wstrząsającego wrażenia, jak płomienny śpiew Polek w czasie manifestacji, który wydał się pieśnią nadludzką" - napisał Charles Montalembert w 1830 roku.
Przedstawienie to poświęcone było  walce o wolną i niepodległą Ojczyznę toczonej przez nasze prababcie i babcie. Ich postawy życiowe stanowiły wzór dla kolejnych pokoleń, a polska wytrwałość w  walce o niepodległość w ogromnej mierze była skutkiem ich upartych  starań o dobre wychowanie  swych dzieci.
W piątek, 13 listopada 2015 r., Stowarzyszenie Jasny Promyk Słońca z Częstochowy przeprowadziło w naszej szkole akcję pomocy na rzecz chorego na zapalenie opon mózgowych chłopca, którego samotnie wychowuje mama.
Każdy z nas mógł pomóc maluchowi, wykupując przygotowane przez Stowarzyszenie cegiełki. Największą ilość cegiełek zakupiła klasa I e, zyskując tym samym miano „najlepszej klasy akcji”. Serdecznie gratulujemy.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.
21-10-2015

Otrzęsiny 2015

Dnia 5. października po raz kolejny tajne służby Słowak Secret Service, pod wodzą Rady Samorządu Uczniowskiego, wkroczyły na teren naszej szkoły w celu sprawdzenia, czy Komisja Rekrutacyjna podjęła słuszne decyzje w sprawie przyjęcia do grona uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Tryb. nowych pierwszoklasistów.
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt "Rozbudowa boiska i wzbogacenie jego infrastruktury przy III LO", w ramach budżetu obywatelskiego. Wygraliśmy!
15-09-2015

Nowa strona III LO

Nowa strona stopniowo zapełniać będzie się treścią. Archiwalne wydarzenia dostępne są na http://3lic.piotrkow.pl
W piątek 4 września 2015 roku uroczyście obchodziliśmy 206 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele ozdobili swoje stroje różami a każda klasa przygotowała tort dla Juliusza. Elementem obowiązkowym w dekoracji wypieku był wybrany przez klasę akcent roślinny, oczywiście związany z twórczością poety. Jak co roku kreatywność w przygotowaniu wypieków zaskoczyła wszystkich a członkom jury przysporzyła trudności w wyłonieniu zwycięzców konkursu na najwspanialszy tort.Ocenie podlegały pomysłowość i oryginalność wypieków, ogólne wrażenie estetyczne oraz  prezentacja tortu, dokonana przez przedstawicieli klasy.

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda

Na skróty

Galerie