III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

Informujemy, że testowanie sprzętu wykorzystywanego na maturze z informatyki odbędzie się 16 czerwca o godzinie 9.00
Należy przynieść ze sobą długopis oraz płytę z dowolnymi danymi.
Przypominamy o konieczności stosowania się do zaleceń sanitarnych.
Z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki, Magdaleny Malinowskiej. Z długą i ciężką chorobą walczyła od trzech lat, z wiarą i nadzieją na jej pokonanie. Po roku leczenia powróciła do pracy z młodzieżą, bo było to nie tylko jej pasją, ale jak sama mówiła praca nie pozwalała, aby choroba stała się jedynym wyznacznikiem każdego dnia. Najbliższa rodzina i praca w szkole były dla niej najważniejsze, stąd czerpała nadzieję i temu też poświęciła swój czas. Uczyła do końca, póki choroba nie pozbawiła jej resztek sił.
04-06-2020

UWAGA MATURZYŚCI!

Prosimy o zapoznanie się z dodatkowymi informacjami związanymi z egzaminem maturalnym.
Szczegóły w załączniku artykułu.
03-06-2020

UWAGA! maturzyści!

W załaczniku artykuły znajdują się Procedury bezpieczeństwa sanitarnego uczniów w czasie egzaminów maturalnych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim 8.06 – 29.06.2020.
 
Ranking Szkół tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Młodzież przez cały rok szkolny zdobywała praktyczne kompetencje organizując swój własny projekt społeczny, tym samym wypracowała szkole miejsce w rankingu.
Prosimy o zapoznanie się z treścią załącznika artykułu.
Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, które poprowadził znany dziennikarz radiowy Krystian Hanke, będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy.
Specjalne zajęcia dla maturzystów, wirtualny spacer po kampusie, łączenia ze wszystkimi wydziałami i wiele innych atrakcji. Politechnika Łódzka zaprasza na pierwszy w swojej historii Wirtualny Dzień Otwarty. 
Transmisja 23 maja (w sobotę) od godz. 10.00 na stronie internetowej PŁ.
21-05-2020

Uwaga maturzyści!

Dyrekcja III LO prosi o systematyczne odbieranie poczty w dzienniku elektronicznym Librus, za pomocą której przekazywane będą wszystkie szczegółowe informacje dotyczące egzaminu maturalnego.
Drodzy maturzyści,
W związku nowymi wytycznymi MEN, umożliwiającymi organizację konsultacji na terenie szkoły, proszę o pisemne poinformowanie mnie do dnia 21 maja 2020 r. o chęci uczestnictwa w takich konsultacjach, podając swoje nazwisko i imię, przedmiot oraz nazwisko nauczyciela uczącego.
Po zebraniu danych roześlę grafik konsultacji.
Pozdrawiam
Joanna Księżopolska-Szulc

Kontakt

Al. Armii Krajowej 17
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 6473605 fax 44 6472263
e-mail: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda

Na skróty

Galerie