Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

Prezydent RP Andrzej Duda oraz Ministerstwo Cyfryzacji zachęcają uczniów do aktywnego wykorzystania wolnego czasu przez...E-SPORT.
01-04-2020

Drodzy Uczniowie

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, w jakiej przyszło  nam się wszystkim odnaleźć i związaną z tym faktem dużą ilość czasu spędzanego przed komputerem, należy zwrócić uwagę na  zagrożenia, jakie niesie  długotrwała praca przy monitorze. W załączonym poniżej linku znajdziecie informacje na temat bezpieczeństwa i higieny pracy przy komputerze. Proszę zadbajcie o to, aby ten trudny czas spędzić efektywnie, bezpiecznie i zdrowo.  #zostańwdomu
01-04-2020

Drodzy Uczniowie!!

W obliczu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) ludzie starają dostosować się do wielu zaleceń m.in. do przestrzegania zasad higieny, pozostawania w domu, zachowania właściwych odległości od innych etc. Nie zapominajmy też o właściwej kondycji psychicznej, swoim samopoczuciu. Jest to bardzo ważny element w funkcjonowaniu człowieka.

W związku z kwarantanną, treningi szkolnej sekcji szachowej odbywają się przez Internet.
Zdalne dyżury pedagoga szkolnego odbywają się w  godzinach pracy
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez p. pedagog Agnieszkę Swat
Dokument znajduje się w załaczniku do artykułu.
W dniu dzisiejszym Minister Edukacji Narodowej zawiesił zajęcia we wszystkich szkołach  na okres dwóch tygodni od 12 marca do 25 marca 2020 r.
6 maja 2020r. w Łodzi odbył się II etap- regionalny KONKURSU TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II E – Aleksandra Kozień, Szymon Lenarcik oraz Magdalena Olczyk pod opieką mgr Anny Osińskiej.

Ponad dziesięć lat temu, tuż przed katastrofą smoleńską, prezydent Lech Kaczyński powierzył Andrzejowi Dudzie (podsekratarzowi stanu w swojej kancelarii) przygotowanie projektu ustawy wprowadzającej w Polsce nowe święto, które miało upamiętnić żołnierzy tzw. drugiego podziemia niepodległościowego (partyzantów walczących z nowym okupantem - Armią Czerwoną, NKWD i aparatem bezpieczeństwa władzy "ludowej").
W załącznikach artykułu Informacje GIS na temat podstawowych środków ochronnych przeciwko koronawirusowi oraz informacja dla osób powracających z północnych Włoch.

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda