Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

28-02-2020

Arena Młodych

Na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Grzegorza Rysia do Atlas Areny przybyło kilka tysięcy młodych ludzi, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Do trzeciego i ostatniego już etapu IV edycji Konkursu Prawniczego "Od mundurka do togi" dotarło dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Malinowski i Kamil Salamaga.
18 lutego  w naszej szkole trzynastu uczniów klas trzecich oddało honorowo krew, każdy po 450ml.
25-02-2020

Zakochane III LO

14 lutego mury III Liceum przepełniała atmosfera miłości.
Radiowęzeł szkolny nadawał dedykacje, młodzież cieszyła się z otrzymanych walentynek, wszyscy mogliśmy wysłuchać wspaniałego koncertu.
24 lutego odbyła się wycieczka do Goethe Institut w Warszawie, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. uczący się języka niemieckiego. Opiekunami grupy były p. Anna Osińska i p. Agnieszka Pluta-Kopertowska.
W ramach obchodów 78. rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową (14 lutego) w naszej szkole odbył się wykład pt.: "Polscy artyści w szeregach Armii Krajowej oraz innych formacji wojskowych w czasie drugiej wojny światowej". Prelekcję, ilustrowaną fragmentami przedwojennych filmów, wygłosiła Patrycja Resel z Oddziałowego Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi.
Zapraszamy do zobaczenia relacji fotograficznej z Bożonarodzeniowych Jasełek.
Kacper Malinowski i Kamil Salamaga - uczniowie klasy II a awansowali do finału Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju.
Akademia "Między wojnami" zorganizowana w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała być okazją do radosnego przeżywania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, ale niosła też ważne przesłanie.
Dnia 6 listopada klasy pierwsze rozpoczęły realizację projektu "Lekcje z ZUS". Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w tym wydarzeniu. Projekt rozpoczął się wizytą pani Marty Markun- pracownika ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, która przedstawiła młodzieży główne założenia idei "Lekcji z ZUS” oraz zapoznała uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda