Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

11 października uczniowie ośmiu klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności III LO.
Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza okazała się bardzo udana. Zapraszamy do przejrzenia relacji fotograficznej w galerii artykułu.
Koleżanki i koledzy!
Alexander Pastuszyński jest naszym tegorocznym absolwentem, bardzo zdolnym chemikiem, który uzyskał tytuł osobowości III LO, obecnie studiuje chemię na UŁ. Był on wielokrotnie finalistą ogólnopolskich konkursów chemicznych i finalistą II etapu Olimpiady Chemicznej.
Dopiero miesiąc nauki za nami, a już mieliśmy urodziny patrona szkoły, wizytę gości z Izraela, kilka wycieczek i uroczystości. O niektórych wydarzeniach już pisaliśmy, a teraz kilka zdań o przedsięwzięciach z ostatnich dni.

Dnia 17 września 2019 roku naszą szkołę odwiedziła grupa 152 uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły Ben Gurion z miejscowości Ness Ziona w Izraelu.
Rozpoczynamy piątą edycję spotkań i dyskusji poświęconych filozofii, które dla uczniów poprowadzą nasi absolwenci – dr n. hum. Jacek Jarocki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Eryk Zywert, student I roku prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia odbędą się w dniach 23-27 września.
W piątek 6 września po raz 10 obchodziliśmy w naszej szkole Urodziny Patrona Juliusza Słowackiego. Zgodnie z tradycją z tej okazji wszystkie klasy przygotowały torty dla Juliusza, które stanęły do konkursu na najpiękniejszy z nich . Goście przywdziali również stroje ozdobione różami, a niektórzy zadbali o kostiumy w stylu epoki romantycznej.
2 września o godzinie 9.00 zainaugurowaliśmy rok szkolny 2019/20.
Klasy pierwsze wzięły udział w uroczystości w sali gimnastycznej, natomiast starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wszystkim życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku!
Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 w liceum 4 letnim - pobierz

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020 w liceum 3 letnim - pobierz
19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Zapraszamy do zapoznania się z fotograficzną relacją z uroczystości.
ERYK ZYWERT, ABSOLWENT KLASY III B, ZOSTAŁ LAUREATEM STYPENDIUM NAUKOWEGO MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. BĘDĄC NAJWYŻEJ PUNKTOWANYM STYPENDYSTĄ REPREZENTUJĄCYM NAUKI HUMANISTYCZNIE, W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ ZAJĄŁ SZÓSTĄ POZYCJĘ WŚRÓD DZIEWIĘTNASTU NAJLEPSZYCH UCZNIÓW Z WOJEWÓDZTWA.

Piątek 26 lutego 2021

Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda