Arena Młodych

Na zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego ks. Grzegorza Rysia do Atlas Areny przybyło kilka tysięcy młodych ludzi, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Myślą przewodnią "Areny Młodych" było wydarzenie z Gadary, gdzie Jezus Chrystus uzdrowił człowieka opętanego przez demony. W prostych słowach abp G. Ryś tłumaczył, co znaczyło imię tego nieszczęśnika (Legion) i dlaczego z nim się utożsamiamy. Naszymi demonami są nasze słabości i uzależnienia, ale jest na nie lekarstwo. Jezus już dwa tyiące lat temu uzdrowił i wciąż uzdrawia, może wyleczyć każdego z nas, o ile się na niego otworzymy, bez odkładania tego na później. Wezwanie do przemiany, wspólna modlitwa, zaduma i sakrament spowiedzi oczywiście były bardzo ważnymi i poważnymi elementami spotkania, ale towarzyszyła temu wspaniała oprawa artystyczna i przede wszytkim niezwykła atmosfera młodzieńczej radości wyrażonej śpiewem, tańcem i rozmową.