Drodzy Uczniowie!!

mental
W obliczu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) ludzie starają dostosować się do wielu zaleceń m.in. do przestrzegania zasad higieny, pozostawania w domu, zachowania właściwych odległości od innych etc. Nie zapominajmy też o właściwej kondycji psychicznej, swoim samopoczuciu. Jest to bardzo ważny element w funkcjonowaniu człowieka.

Zapewne obecna  sytuacja budzi u wielu z Was duży niepokój, lęk, obawy co dalej…? Jest to dla nas wszystkich okoliczność nowa i trudna, powodująca duże napięcie emocjonalne. Na wielu stronach internetowych można znaleźć szereg opracowań, artykułów czy publikacji dotyczących zjawiska stresu. Postanowiłam wesprzeć Was w tym zakresie i zaproponować  materiały, które moim zdaniem są bardzo wartościowe merytorycznie i godne polecenia, ciekawe oraz interesujące. Napisane w bardzo przystępny, konkretny i rzeczowy sposób, czyta się je z przyjemnością.
Choć wiem, że macie mnóstwo pracy zdalnej, może jednak znajdziecie czas i w wolnej chwili zadbacie o swoją higienę psychiczną, zgłębiając zagadnienie zjawiska stresu, czy technik relaksacyjnych.
Zachęcam Was gorąco do zapoznania się z artykułami znajdującymi się w załącznikach. Być może wiedza zaczerpnięta z nich, pozwoli Wam w pewien sposób zniwelować stres.
Drodzy Uczniowie:
dbajcie o siebie i pozostańcie w domach,
bądźcie rozsądni i odpowiedzialni,
wykorzystajcie dobrze czas w domu,
wierzę, że będzie dobrze,
życzę miłej lektury i poszerzania własnych horyzontów
Pedagog szkolny Ewa Bąbol
W razie pytań zachęcam do kontaktu: liceum3@liceum3.piotrkow.pl

Czym jest stres (pdf) 0.49mb, (Pobrań: 5136)
Jak radzić sobie ze stresem (pdf) 0.58mb, (Pobrań: 4160)
Techniki relaksacyjne (pdf) 1.29mb, (Pobrań: 7729)