Goście z Izraela w III LO

W dniu 10 października 2018 r. III Liceum Ogólnokształcące, przy współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, było gospodarzem spotkania z młodzieżą ze szkoły im. Ben Guriona w Ness Ziona w Izraelu. Do Piotrkowa przyjechało łącznie 125 uczniów wraz z opiekunami.
Uroczystość rozpoczęła się o 15:30 przywitaniem gości przez dyrekcję szkoły. Następnie chór zaśpiewał hymn szkoły oraz tradycyjną pieśń żydowską "Hawa nagila". Uczniowie zaprezentowali też krótkie filmy o swoich szkołach, po czym uczniowie III LO zaprosili gości z Izraela do wspólnego zatańczenia tradycyjnej belgijki.
Kolejnym etapem spotkania były warsztaty prowadzone w klasach przez nauczycieli języka angielskiego. W ich trakcie młodzież miała możliwość porozmawiania o swoich zainteresowaniach, tradycjach oraz kulturze. Zwieńczeniem spotkania był wspólny spacer ulicami miasta, zakończony wizytą w Miejsckiej Bibliotece Publicznej - dawnej Wielkiej Synagodze.