Kamil Salamaga na podium

Do trzeciego i ostatniego już etapu IV edycji Konkursu Prawniczego "Od mundurka do togi" dotarło dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Malinowski i Kamil Salamaga.
Ich finałowe zadanie polegało na wcieleniu się w rolę prokuratorów i przekonaniu "sądu" o winie oskarżonego. Po drugiej stronie barykady stały osoby odgrywające rolę adwokatów (uczniowie szkół średnich m.in. z Głogowa, Katowic, Częstochowy i Piotrkowa), które za wszelką cenę chciały wybronić swojego klienta. Sądem była komisja złożona z prawników kancelarii "Dawid & Partnerzy", pani dyrektor I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie i pani kanclerz Loży Częstochowskiej i Małopolskiej Business Centre Club.  Komisja oceniała pod kątem merytorycznym wcześniej przygotowaną mowę końcową stron, sposób jej prezentacji (język, mowa ciała), ale przede wszystkim ripostę - odpowiedź na argumenty strony przeciwnej. Komisja wydając werdykt podkreśliła bardzo wysoki poziom uczestników konkursu, tym bardziej należy docenić trzeie miejsce Kamila Salamagi w tym konkursie. Gratulacje!