Klasy IId i If z wizytą we Wrocławiu

W dniach 15-16 marca 2018 r. klasy IId oraz If (informatyczna i medyczna) udały się na wycieczkę do Wrocławia.
W pierwszym dniu uczniowie naszego liceum wraz z opiekunami udali się do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, przepiękną rafę koralową oraz bujną roślinność. Szczególnie zachwyciło Afrykarium ze swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.
W godzinach popołudniowych zdążyliśmy także zajrzeć na Rynek Starego Miasta, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy wiele ciekawych mijesc jak: Stary Ratusz, Ostrów Tumski czy Ossolineum.
W drugim dniu naszym przystankiem właściwym była Politechnika Wrocławska, która zorganizowała Dni Otwarte, czyli Święto Wydziałów PWr.
Przedstawiono naszym uczniom bogaty program obejmujący zwiedzanie poszczególnych budynków uczelni, a także wykłady, pokazy doświadczeń oraz warsztaty. W następnej kolejności uczniowie IIILO mogli zwiedzić Hydropolis - czyli centrum wiedzy o wodzie, gdzie różnorodne technologie multimedialne służyły ukazaniu wody z różnych facynujących perspektyw.