Mateusz Zielonka o finale Olimpiady Historycznej

W dniach 6-9 kwietnia 2018 roku w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku-Jelitkowie odbył się etap centralny XLIV Olimpiady Historycznej Polskiego Towarzystwa Historycznego.
W rywalizacji ostatecznie wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród blisko 1800 uczestników eliminacji okręgowych z całej Polski. Wśród z nich był Mateusz Zielonka – uczeń klasy III B naszego liceum, który jako jedyny reprezentował Piotrków Trybunalski i zarazem był jednym z trzech przedstawicieli województwa łódzkiego na tym etapie.
"Finał Olimpiady Historycznej był dla mnie niezwykłym i ważnym przeżyciem. Po raz pierwszy miałem okazję rywalizować z najlepszymi młodymi historykami w Polsce. Bardzo ważne są dla mnie także nowe znajomości, które miałem okazję tam zawrzeć z innymi pasjonatami historii. Z własnego doświadczenia mogę obecnie powiedzieć z przekonaniem, że warto brać udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Pozdrawiam koleżankę Martynę Kowalską z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego z Łodzi oraz kolegę Franciszka Viscardiego z Liceum im. Bolesława Prusa w Skierniewicach " – mówi.
W olimpijskiej rozgrywce Mateuszowi udało się zdobyć tytuł finalisty dzięki uzyskaniu wysokich ocen z trzech konkurencji olimpijskich: pracy pisemnej, analizy materiałów źródłowych i odpowiedzi ustnej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów!