NIE TYLKO URODZINY…..

DSC_0106
Bardzo uroczyście spędzili pierwszy piątek nowego roku szkolnego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Stało się tak z powodu dwóch okazji: urodzin Patrona szkoły Juliusza Słowackiego, połączonych z narodowym czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbyło się pod hasłem 100 minut czytania na 100-lecie odzyskania niepodległości.
W tym przypadku pierwszeństwo przypadło prozie i tak trzydziestu dwóch lektorów, pośród których pojawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele na czele z Dyrektor szkoły p. Joanną Księżopolską-Szulc, przez równo 100 minut  przybliżało całej szkolnej społeczności dzieło Żeromskiego. Trudnej sztuki wyboru właściwych fragmentów dokonała p. Teresa Korga-Samborska, która skupiła sie przede wszystkim na problematyce dojrzewania głównego bohatera do polskości.
Drugą część imprezy stanowiły obchody 209 rocznicy urodzin Patrona szkoły, wielkiego poety romantycznego, Juliusza Słowackiego. Jak  co roku wszystkie klasy przygotowały torty dla Juliusza, które stanęły do konkursu na najpiękniejszy. Do tortów dołączone były bilety z cytatami z poezji wieszcza, nawiązujące do motywu ojczyzny.
Wszystkie klasy spisały sie fantastycznie, przez co jury miało bardzo trudne zadanie. Torty oceniano w dwóch kategoriach: wyrób własny i wyrób z cukierni. Na zwycięzców czekały cenne nagrody w postaci dni bez pytania. W kategorii wyrobów własnych I miejsce zajęła klasa III c, II miejsce klasy II e i II f, a miejsce III klasy I b
i II c. W kategorii wyrobu z cukierni I miejsce zajęły klasy III a i III b, II miejsce klasy III d i I e, a miejsce III wszystkie pozostałe klasy.   Po rywalizacji przyszła wreszcie najbardziej oczekiwana chwila, czyli degustacja tych pyszności.
Nad całością organizacji i przebiegu imprezy czuwał dzielnie Samorząd Uczniowski pod opieką p. Bogumiły Mierzejewskiej i p. Damiana Pycia.