III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2023" Znak jakości Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP 2021

Pożegnaliśmy absolwentów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Dwudziestego siódmego kwietnia 2018 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Zorganizowana akademia, której towarzyszył nostalgiczny nastrój, była oficjalnym pożegnaniem maturzystów oraz podsumowaniem ich wszystkich osiągnięć. 
Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której odśpiewany został hymn państwowy oraz hymn szkoły w wykonaniu chóru szkolnego. W obecności uczniów klas II i III, rodziców oraz grona pedagogicznego, pani dyrektor Joanna Księżopolska-Szulc podsumowała wyniki w nauce oraz osiągnięcia trzecioklasistów. Przedstawione zostały średnie ocen uzyskanych w poszczególnych klasach, wśród których na czele stanęła klasa III E ze średnią ocen wynoszącą 4,25. Uhonorowanych zostało również dwudziestu czterech uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Ośmioro z nich uzyskało średnią 5,0 i powyżej: Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której odśpiewany został hymn państwowy oraz hymn szkoły w wykonaniu chóru szkolnego. W obecności uczniów klas II i III, rodziców oraz grona pedagogicznego, pani dyrektor Joanna Księżopolska-Szulc podsumowała wyniki w nauce oraz osiągnięcia trzecioklasistów. Przedstawione zostały średnie ocen uzyskanych w poszczególnych klasach, wśród których na czele stanęła klasa III E ze średnią ocen wynoszącą 4,25. Uhonorowanych zostało również dwudziestu czterech uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Ośmioro z nich uzyskało średnią 5,0 i powyżej: Kinga Bernacka (5,5), Paulina Rudzka (5,24), Karolina Kluzowska (5,18), Weronika Glejzer (5,06), Karolina Ignatowicz (5,06), Sylwia Łuczyńska (5,0), Weronika Łukasik (5,0) oraz Klaudia Skowrońska (5,0).
Spośród abiturientów wymienione zostały również osoby, które osiągały liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz w zawodach sportowych.
Wyróżnieni zostali uczniowie: 
Mateusz Zielonka z klasy III B - tytuł finalisty XLIV Olimpiady Historycznej;
Radosław Piekarski z klasy III D - finalista Olimpiady Cyfrowej;
Wiktor Barański z klasy III F – IV miejsce w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w etapie okręgowym, co umożliwiło mu zakwalifikowanie się do centralnego etapu Olimpiady;
Karolina Kluzowska z klasy III F – I miejsce w XIX konkursie recytatorskim „Rzeczpospolita Niepodległa”;
Mateusz Sipiński z klasy III D – III miejsce w polskiej edycji XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”, II miejsce w Konkursie piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich „Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy”;
Jakub Kałuża z klasy III D – III miejsce w Konkursie piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich „Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy”.
Nagrody otrzymało również czternastu sportowców, którzy godnie reprezentowali III LO w licznych zawodach sportowych, przyczyniając się do: awansu do finału na szczeblu ogólnopolskim w tenisie stołowym w latach 2016/2017 i 2017/2018; awansu na zawody powiatowe w zmaganiach międzyszkolnych z pływania, gdzie zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli IV miejsce; awansu do finału rejonowego z piłki siatkowej, podobnie jak w piłce nożnej chłopców i piłki koszykowej chłopców; zdobycia pierwszych miejsc na przestrzeni trzech lat w turniejach szachowych w mieście i Turnieju o Puchar Starosty.
Docenieni zostali również uczniowie odpowiedzialni za działalność artystyczną, osoby należące do Samorządu Uczniowskiego, a także poczet sztandarowy. 
Nagrodę specjalną Dyrekcji i Rady Pedagogicznej uzyskali uczniowie Przemysław Gabrych (kl. III D) oraz Mateusz Zielonka (kl. III B), otrzymując tytuł "Cernutur in agendo virtutes" co wykłada się jako: "Dzielnych poznajemy w działaniu".
Po zakończeniu przemowy pani Dyrektor Joanny Księżopolskiej-Szulc, zwieńczonej podziękowaniami i wzruszającym pożegnaniem maturzystów, nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas drugich. Reprezentanci klasy humanistycznej zwrócili się w krótkiej przemowie do kolegów z klas trzecich, dziękując za to, iż stali się oni dla nich wzorami do naśladowania, życząc im dalszych sukcesów w nauce oraz dobrze zdanej matury. Nie mogło zabraknąć również krótkiego przedstawienia, zorganizowanego i zaaranżowanego przez klasę II F, w którym uczniowie w humorystyczny sposób zobrazowali przygotowania do egzaminu dojrzałości, tak bliskiego trzecioklasistom. Występ ten, po melancholijnym podsumowaniu trzech lat nauki, rozweselił publiczność, a przede wszystkim maturzystów i pozwolił na zakończenie uroczystości z radością, lekkim i beztroskim akcentem.
Po licznych pożegnaniach kierowanych w stronę trzecioklasistów oraz gratulacjach połączonych z wyrazami szacunku dla ich dokonań sławiących nasze liceum, pozostało nam tylko życzyć kolejnych i nie mniejszych sukcesów w nauce na wyższych uczelniach oraz wykorzystania wszystkich uroków jedynych w swoim rodzaju długich wakacji  po pięknie zdanym egzaminie!
 
powrót