III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020"

Spotkanie z grupą uczniów z Izraela

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Dnia 17 września 2019 roku naszą szkołę odwiedziła grupa 152 uczniów wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej szkoły Ben Gurion z miejscowości Ness Ziona w Izraelu. 
Spotkanie rozpoczęła część oficjalna, podczas której uczniowie zaśpiewali hymn naszej szkoły, a następnie zaprezentowali rówieśnikom swoje szkoły w formie prezentacji multimedialnych. Ponadto, chór III LO przygotował niespodziankę dla gości – zaśpiewał znaną piosenkę żydowską: Hava Nagila. Zarówno prezentacje szkół jak i wykonanie ww. utworu wywołało u gości dobry humor  i pozytywne emocje.

Kolejnym punktem programu był wspólny taniec o nazwie Belgijka, który skutecznie zintegrował społeczność szkolną. 

W dalszej części spotkania uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy, w obrębie których odbywały się konwersacje. Młodzież dzieliła się poglądami na różne tematy oraz poznawała  ciekawostki dotyczące ich krajów. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z komunikacją w języku angielskim, a rozmowom nieustannie towarzyszył uśmiech na twarzy. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć czy nawiązania znajomości przy użyciu mediów społecznościowych. 

Po przeprowadzonych rozmowach przyszedł czas na pożegnanie. Nasi goście otrzymali na pamiątkę gadżety nawiązujące do historii Piotrkowa Trybunalskiego, podziękowali za miłe przyjęcie, a następnie wyruszyli w podróż powrotną.
powrót