Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji Szlachetna Paczka.  Za zebraną kwotę 1026 zł zakupiona została pralka, ręczniki, koc, pościel, artykuły spożywcze, kosmetyki i artykuły chemiczne. Wszystkie podarunki zostały spakowane i przekazane w ubiegłą sobotę przez wolontariuszy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli sie do tej pięknej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klasy 1C i 2C, którzy pomogli w zakupach i przygotowaniu paczek. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie, jakie otrzymaliśmy od wolontariusza Szlachetnej Paczki:
Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pan Bogusław powitał nas z radością. Najbardziej ucieszyła Go pralka Frania. Nieśmiało otwierał pozostałe paczki i cieszył się z ich zawartości - żywności, artykułów chemicznych i środków czystości. Duże opakowanie proszku do prania dopełniło kompletu do pralki. Pan Bogusław jest po przebytym udarze i w chwilach zdenerwowania i wzruszenia ma problemy z mową. Tak było i tym razem. Pan z trudnością i ze łzami w oczach wypowiadał słowa podziękowania.
Co chce przekazać wolontariusz?
W imieniu swoim oraz piotrkowskiej drużyny Szlachetnej Paczki chcę ogromnie podziękować wszystkim osobom, całej społeczności szkolnej zaangażowanej w przygotowanie świątecznej paczki dla P. Bogusława. Tylko dzięki takim ludziom jak Wy możemy pomagać i zmieniać świat na lepsze. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas, włożony trud i zaangażowanie. Piękne jest też uczenie przez Państwa - Nauczycieli, by młodzież dostrzegała obok siebie ubogich ludzi i niosła im pomoc.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pan Bogusław bardzo serdecznie dziękuje za otrzymaną pomoc. Choć wzruszenie nie pozwalało mu mówić, to starał się wyrazić swoją wdzięczność. Pan Bogusław był bardzo zadowolony z paczki. Stwierdził, że dzięki temu jego Boże Narodzenie będzie dużo lepsze niż się spodziewał.