URODZINY SŁOWACKIEGO

W piątek 6 września po raz 10 obchodziliśmy w naszej szkole Urodziny Patrona Juliusza Słowackiego. Zgodnie z tradycją z tej okazji wszystkie klasy przygotowały torty dla Juliusza, które stanęły do konkursu na najpiękniejszy z nich . Goście przywdziali również stroje ozdobione różami, a niektórzy zadbali o kostiumy w stylu epoki romantycznej.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, a następnie jury przystąpiło do oceny wypieków i prezentacji poszczególnych klas.  W tym roku motywem wymaganym w dekoracji tortów były nawiązania do cytatów utworów Słowackiego, mówiące o zjawiskach świetlnych. Na tortach królowały więc słońce, księżyc, gwiazdy, tęcza itp. Decyzją jury zwyciężyły klasy III e i I dp, II miejsce zajęły klasy Icg i I ap, III miejsce klasy II c, II e i III a.
Po części oficjalnej nastąpiła najsłodsza część uroczystości – degustacja tortów. Żeby spożyte kalorie nie zaszkodziły, uczestnicy uroczystości ruszyli też do tańca. Belgijka, czekolada, skrzypek, makarena… zabawie nie było końca aż do dzwonka na kolejną lekcję ;).