Warsztaty Arduino

arduino
W dniach 6 i 7 listopada uczniowie klas 2d i 1c (z rozszerzoną informatyka) uzyskali możliwość zapoznania się z technicznymi i programistycznymi aspektami pracy z układem Arduino.

Warsztat przeprowadzili dla swoich kolegów uczniowie klasy 2d Igor Mikołajczyk i Jakub Raczyński.
Igor i Kuba po teoretycznym wprowadzeniu oraz zaprezentowaniu swoich gotowych projektów przeprowadzili zajęcia praktyczne na platformie https://www.tinkercad.com/ umożliwiającej symulowanie pracy układów.
Uczniowie zajęcia rozpoczęli od wykonania układu stanowiącego swoiste "Hello World" w nauce programowania, następnie przeszli do nieco bardziej zaawansowanych projektów z wykorzystaniem między innymi czujnika temperatury oraz wyświetlacza LCD.
Mamy nadzieję, że propozycja znajdzie swoich odbiorców i swoją techniczną oraz informatyczną wiedzę poszerzać będą kolejni pasjonaci.