Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

W dniu 15 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim "Problemy Ochrony Środowiska" - Łódź 2019.
20 Listopada 2018 roku odbył się I etap III edycji Olimpiady Cyfrowej.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji są Prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania mediów.
Do rywalizacji przystąpiło  2584 uczniów i uczennic z 300 szkół w całej Polsce.
19-11-2018

Warsztaty Arduino

W dniach 6 i 7 listopada uczniowie klas 2d i 1c (z rozszerzoną informatyka) uzyskali możliwość zapoznania się z technicznymi i programistycznymi aspektami pracy z układem Arduino.

W dniach 6-7 lutego odbyła się III edycja Szkolnego Turnieju League of Legends i Hearthstone.
Organizatorzy przedstawili wyniki polskiej edycji XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2017.
Oliwier Wiatr, Markus Deriu i Mateusz Jeż (wszyscy 2d) awansowali do II etapu tegorocznej Olimpiady Cyfrowej.
Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku.
Zapraszamy do udziału w konkursach informatycznych:
Informacje o projekcie UE Bezpłatna nauka programowania dla uczniów szkół średnich (Python) - kliknij
Zapisy u p. Piotr Majchrzaka
Uwaga! uczniowie niepełnoletni proszeni są o dostarczenie w trybie plinym wypełnionego druku zgody rodziców. Druk do pobrania - kliknij.
1 czerwca w siedzibie piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich podsumowano kolejną edycję konkursu "Najlepszy uczniowski program komputerowy".
Tradycyjnie wśród nagrodzonych prac nie zabrakło projektów uczniów III Liceum.

Piątek 22 listopada 2019

Cecylia, Marek, Maur, Wszemiła

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?

Zobacz wyniki