Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017"

Zapraszamy do udziału w konkursach informatycznych:
Informacje o projekcie UE Bezpłatna nauka programowania dla uczniów szkół średnich (Python) - kliknij
Zapisy u p. Piotr Majchrzaka
Uwaga! uczniowie niepełnoletni proszeni są o dostarczenie w trybie plinym wypełnionego druku zgody rodziców. Druk do pobrania - kliknij.
1 czerwca w siedzibie piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich podsumowano kolejną edycję konkursu "Najlepszy uczniowski program komputerowy".
Tradycyjnie wśród nagrodzonych prac nie zabrakło projektów uczniów III Liceum.
Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu "Cyfrowa RP".

Konkurs "Cyfrowa RP - Twoja wizja cyfryzacji Polski” polegał na przygotowaniu swojej wizji odpowiedzialnego rozwoju e-państwa i cyfryzacji większości jego obszarów, w postaci prezentacji, filmu lub innej formy np. opowiadanie, esej, wiersz, rysunek, grafika, rzeźba.nowoczesnego państwa.
21 kwietnia 2017 r. w siedzibie Collegium Civitas mieszczącej się na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się zawody finałowe I edycji Olimpiady Cyfrowej.
20 marca 2017 roku ogłoszone zostały wyniki II etapu Olimpiady Cyfrowej. Seredecznie gratulujemy Radkowi Piekarskiemu, z klasy 2d (profil politechniczny z informatyką) awansu do finału Olimpiady.
W dniach 17-18 stycznia w szkolnej pracowni komputerowej spotkali się miłośnicy gier komputerowych.
35 osób przystąpiło do rywalizacji w ramach II edycji szkolnego turnieju League of Legends oraz Hearthstone.
Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. W XI edycji udział wzięło 17 uczniów z klas IIId, IId i Id.
Kolejny raz na portalu it-szkola.edu.pl odbywa się konkurs graficzny.
Żeby wziąć w nim udział uczniowie musieli spełnić szereg wymogów regulaminowych, w tym zaliczyć trzy kursy elearningowe z zakresu grafiki komputerowej.
15 listopada odbył się pierwszy etap Olimpiady Cyfrowej. W III Liceum swoją wiedzę i umiejętności sprawdzało 16 osób z klas IId i IIId. Do rywalizacji przystąpiło niemal 2000 uczniów z całego kraju. Miło nam poinformować, że wymagany próg minimum 80% poprawnych odpowiedzi osiągnęli: Adrian Warcholiński z klasy IIId oraz Radosław Piekarski i Jakub Reszka z klasy IId. Wyniki te sprawiły, że mamy 3 reprezentantów w gronie  383 uczetników II etapu olimpiady.

Sobota 21 paździenika 2017

Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr

Czy podoba Ci się nowa strona III LO?

Zobacz wyniki