Sukces naszych matematyków

SUKCES NASZYCH MATEMATYKÓW W V KONKURSIE MATEMATYCZNYM IM. PROF. WŁODZIMIERZA KRYSICKIEGO ”W ŚWIECIE MATEMATYKI”
W dniach 11-12 lutego 2013r. w gmachu WTIMS Politechniki Łódzkiej odbył się II etap V KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. PROF. WŁODZIMIERZA KRYSICKIEGO „W ŚWIECIE MATEMATYKI” zorganizowany przez  Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej.
W II etapie konkursu wzięło udział  68 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego, polegał on  na rozwiązaniu 30 zadań testowych wielokrotnego wyboru. Pobierz zadania
Do rozgrywek finałowych awansowały 23 osoby a wśród nich dwóch uczniów klasy III D naszej szkoły. W finale uczniowie rozwiązywali 4 zadania z treścią oraz 3 zadania z matematyki wyższej, do których dołączono potrzebne definicje i twierdzenia. Pobierz zadania
W rozgrywce finałowej Adam Zimny uzyskał IV miejsce a Sławomir Fajer miejsce XVI.
Jest to najwyższa lokata uczniów naszej szkoły w tym konkursie.
SERDECZNIE GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów!

Czy Jesteś za reaktywacją forum?