Debatowali o blaskach i cieniach pracy za granicą

W naszej szkole już po raz drugi odbyła się Debata Oksfordzka, w której uczestniczyli członkowie Szkolnych Klubów Europejskich w II i III LO. Debata odbyła się w języku angielskim a uczniowie rozmawiali o blaskach i cieniach pracy za granicą. Organizatorem był Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Piotrkowie Tryb.
W debacie uczestniczyły dwie drużyny. Z II LO Jakub Palus, Artur Wojtysiak, Mateusz Ptak i Kinga Budzińska pod opieką nauczycielki jęz. angielskiego p. Blanki Ciechanowskiej i Beaty Wolskiej z SKE „Polon”. III LO reprezentowali:  Magdalena Żandecka, Patrycja Skupińska, Sławomir Siciński, Karina Wochyń. Grupą opiekowała się p. Elżbieta Wardyńska  ze Szkolnego Klubu Europejskiego „Euro – Fani”, nauczycielka jęz. angielskiego.
Uczniowie obu drużyn wykazali się dużą wiedzą, umiejętnością argumentowania i doskonałym poziomem języka angielskiego.
Organizatorzy, uczestnicy i opiekunowie wyrazili chęć spotkania się za rok a SKE wypełniły w ten sposób jedno z głównych zadań – promowanie nauki języków obcych.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?