Otrzęsiny 2014

6 października mury naszej szkoły opanowały tajne służby Słowak Secret Service, by sprawdzić, czy komisja rekrutacyjna nie popełniła rażących błędów, przyjmując do grona uczniów nowych pierwszoklasistów.  W tym celu Szef Wszystkich Szefów (przewodniczący SU) zarządził Otrzęsiny, w czasie których uczniowie klas pierwszych musieli wykazać sie wieloma umiejętnościami, by zostać oficjalnie włączonymi do społeczności piotrkowskiego Słowaka.

W czasie testów sprawdzano m.in. talenty plastyczne oraz wokalne. W pierwszej konkurencji ochotnicy zmierzyli się z narysowaniem portretu swojego wychowawcy i nie byłoby może w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że rysujący mieli zawiązane oczy, a jedyną pomocą, na którą mogli liczyć, były podpowiedzi kolegów. Kolejnym krokiem do uzyskania miana ucznia III LO był test sprawności fizycznej. Nieliczni zdołali przejść w prostej linii tuż po kilkunastu obrotach na specjalnym krześle z pracowni fizycznej. Przeprowadzono również casting do szkolnego chóru, w czasie którego należało zaśpiewać fragment poezji Juliusza Słowackiego do przewrotnie przygotowanego podkładu muzycznego. Niewątpliwym utrudnieniem był bardzo krótki czas na przygotowanie się do tego zadania. Ostatnią konkurencją był quiz wiedzy o szkole, obejmujący szeroki zakres pytań,  począwszy od daty jej założenia, przez imiona naszych Pań Woźnych, aż do ilości schodów w budynku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w naszej galerii

Czy Jesteś za reaktywacją forum?