Otrzęsiny 2009

27 października w naszym liceum odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Dzień, na który z niepokojem wyczekiwali najmłodsi uczniowie oraz „żądni wrażeń” ich starsi koledzy do końca utrzymywany był przez organizatorów w ścisłej tajemnicy.
Tegoroczna zabawa zamieniła się w casting do ekranizacji Balladyny Juliusza Słowackiego.
Prowadzący wskazywali z grona "kociaków" osoby ubiegające się o obsadę poszczególnych ról. Oczywiście udział wiązał się z rywalizacją w zabawnym konkursie.

I tak zgromadzona publiczność mogła wysłuchać recytacji fragmentów Balladyny w rytm nowoczesnych aranżacji utworów. Nagrodą w tej konkurencji była rola Kirkora. Żeby obsadzić pierwszoplanową rolę żeńską pierwszoklasistki musiały najlepiej zatańczyć balet, mając na nogach kalosze. Rola Aliny przypadła z kolei najgłośniej wrzeszczącej uczestniczce. Goplaną została osoba najlepiej reklamująca czekoladę. Kolejne konkurencje polegały na wydobyciu czerwonej fasoli z olbrzymiego garnka oraz wykonaniu makijażu parami.
Jak co roku pozytywne emocje publiczności sięgnęły zenitu w trakcie konkurencji polegającej na stworzeniu portretu swojego wychowawcy z zawiązanymi oczyma. Tym razem najlepszą pracą wykazał się uczeń klasy I d – Wojtek Paul.
Cały czas dobry humor i gromkie brawa zapewniali prowadzący poszczególne konkurencje. To był kolejny wspaniały dzień w historii naszej szkoły. Publiczność otrzymała potężną dawkę dobrej zabawy, natomiast uczestnicy – pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami III Liceum.
Gratulujemy organizatorom wywodzącym się ze Szkolnego Teatru „Spektator 2” i Samorządu Uczniowskiego oraz ich opiekunom p. Renacie Hejniak i Paulinie Karewicz.
Zdjęcia z otrzęsin zobaczyć możecie w naszej galerii

Czy Jesteś za reaktywacją forum?