XI Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM

25-26 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole kolejny, jedenasty już Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM – impreza organizowana przez uczniów III LO dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu.
Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: promocję turystyki i aktywnego wypoczynku, poszerzanie świadomości ekologicznej oraz promocję szkoły. W bieżącym roku na zlot zgłosiło się 11 drużyn – blisko 90 uczniów z opiekunami. Wśród gości znalazły się drużyny z:
Gimnazjum w Brzozie
Gimnazjum w Dąbrowie nad Czarną
Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Tryb.
Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb.
Gimnazjum w Rozprzy
Gimnazjum w Sulejowie
Gimnazjum w Tomawie gr. 1 i 2
Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.
Gimnazjum w Wodzinie Prywatnym
Liceum nr IV w Piotrkowie Tryb.

Odzew ze strony samych uczniów III liceum również był duży – do pomocy w organizacji zlotu zgłosiło się ponad 100 osób. (Oczywiste więc jest, że przy takiej ilości organizatorów zlot nie mógł się nie udać.)
Wszystko rozpoczęło się w piątek o godzinie 14.15, częścią oficjalną, w czasie której dyrektor, pani Joanna Księżopolska-Szulc oraz uczniowie powitali gości. Otwarcie zlotu swoją obecnością uświetnili: pani Marta Janik – kierownik Centrum Informacji Turystycznej oraz Prezes Oddziału Terenowego PTSM, pan Jarosław Janczak.
Tuż po 15.00 grupy wraz z opiekunami wzięły udział w grze terenowej.  Po powrocie z terenu wyznaczone osoby wzięły udział w konkursie wiedzy historyczno-ekologicznej. Po kolacji na uczestników czekały dalsze atrakcje – konkurs ekologiczno-plastyczny, wokalny: „Jak oni śpiewają (teksty naszego patrona Juliusza Słowackiego)”oraz koncert zespołu Transfuzja. Po opadnięciu konkursowych emocji rozpoczęła się długo wyczekiwana dyskoteka, a potem… nocleg w szkolnych salach. Trudna ze względu na warunki noc dała się we znaki następnego dnia. Po śniadaniu zlotowicze udali się do kościoła oo. Bernardynów, gdzie obejrzeli wystawę upamiętniającą rocznicę powstania styczniowego, a później na cmentarz, gdzie zapalili znicze. Ostatnim punktem programu było oficjalne zakończenie imprezy – podsumowanie konkursów, podziękowania no i oczywiście wręczenie nagród.
Atmosfera Zlotu? Nie mogła być chyba lepsza, bo była najlepsza z możliwych. Wszyscy jakby od początku przeczuwali, że to będzie udana impreza i taką też się okazała, na co najlepszym dowodem były entuzjastyczne opinie tegorocznych uczestników. Sukces potwierdza również fakt, iż wiele osób na Zlocie w III LO było nie pierwszy raz. Wnioski nasuwają się same – trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia nie poszedł na marne.
Przy tej okazji pragniemy dziękować wszystkim, którzy do tego sukcesu się przyczynili: uczestnikom zlotu i ich opiekunom za to, że im się chciało i że tak aktywnie włączali się w przygotowane dla nich atrakcje, dyrekcji szkoły za to, że okazała nam wsparcie i zaufanie, wszystkim pracującym w różnych sekcjach uczniom III LO, no i na koniec czuwającym nad całością imprezy nauczycielom III LO, głównym organizatorkom – p. Izabeli Nowosielskiej, p. Ewie Ortyl, p. Bogumile Mierzejewskiej oraz wspierającym je p. Agacie Bednarek, p. Milenie Fajowskiej, p. Piotrowi Majchrzakowi i p. Damianowi Pyciowi.
W naszej galerii zobaczyć można zdjęcia.
DO ZOBACZENIA ZA ROK ! ! !

Czy Jesteś za reaktywacją forum?