26 kwietnia pożegnaliśmy absolwentów.

Jak co roku uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej.
Pożegnanie absolwentów wiąże się z podsumowaniem sukcesów i wyróżnieniem najlepszych.
Najwyższą średnią za okres trzech lat uzyskała uczennica klasy 3c Joanna Paul, jej średnia – 5,18. Joasia jest ubiegłoroczną stypendystką Stypendium Prezesa Rady Ministrów i wysoki poziom utrzymała także w tym roku.  Brała udział w wielu konkursach matematycznych, w roku 2012 była finalistką Piotrkowskiego Konkursu Matematycznego. W uznaniu bardzo wysokich wyników  w nauce, aktywnego uczestnictwa w życiu artystycznym szkoły i miasta otrzymała dyplom Osobowości  III LO.
Dyplom Osobowości  III LO otrzymał także uczeń klasy 3d – Adam Zimny za wybitne osiągnięcia w konkursach matematycznych, informatycznych i fizycznych.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali również:
Adamczyk Dominika  kl.3e -5,06
Graczyk Roksana kl 3a – 4,93
Kamocka  Monika kl.3c – 4,93
Krawczyk Anna kl. 3b – 4,92;
Miazek Iza kl 3a – 4,86
Szymańska Marta  kl. 3a -4,81
Szadkowska Aleksandra  kl. 3c – 4,81
Kaźmierczak  Marika kl.3e – 4,81
Badek Jolanta kl. 3c - 4,75
Pabich Izabela kl. 3d – 4,75
Fajer Sławomir kl. Kl. 3d – 4,75

Uczniowie III LO osiągali sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych. W konkursach matematycznych oprócz wymienionego Adama Zimnego z powodzeniem startowali Kamocka Monika kl.3c i Fajer Sławomir kl. Kl. 3d.
Za osiągnięcia w konkursach informatycznych wyróżnieni zostali ponadto uczniowie 3d Marcin Perlikowski i Adam Kulik.
Uczeń kl. 3d Jakub Niewiński zdobył Grand Prix w konkursie fotograficznym Wydz. Geografii UŁ „Proces, forma, obiekt” i wyróżnienie w konkursie „Przyroda u twoich drzwi”.
W szkolnym konkursie na tłumaczenie  na język angielski  fragmentów utworu „Beniowski” Juliusza Słowackiego swoje zdolności humanistyczne, językowe i wrażliwość na piękno języka poezji  z sukcesem zaprezentowali  Sławomir Siciński kl. 3a – I miejsce i Weronika Zielony kl. 3d- wyróżnienie.
Po raz kolejny szkolne dyktando najlepiej napisała Monika Maciaszczyk kl. 3f- nie jest to zaskoczeniem, w ubiegłym roku Monika zajęła II miejsce w Piotrkowskim Dyktandzie.
W życiu artystycznym szkoły wyróżniła się Beata Szewczyk ucz. kl. 3a- zdobyła wyróżnienie w kat. Soliści na VIII Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody” – MOK; w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim turniej poezji śpiewanej w etapie miejsko – powiatowym zdobyła nominację do udziału w eliminacjach rejonowych.
Głównymi aktorami szkolnych uroczystości, których wysoki poziom mieliśmy okazję wielokrotnie podziwiać i oklaskiwać byli:
Ada Matyja kl. 3a, Katarzyna Wołek kl. 3a, Dominika Mękarska kl. 3a, Emilia Sipa kl. 3a, Aleksandra Bogdan kl. 3a, Kamil Wasyna klasa 3d, Mateusz Roksela kl. 3f.
Powodów do dumy dostarczali nam nasi sportowcy, szczególnie: Olga Kisiel III f, Martyna Horoszko IIIb, Anna Krawczyk IIIb, Miłosz Czerwiński IIIc, Dawid Cichosz IIIf, Adrian Olkiewicz IIIf, Damian Włoch IIIb, Kacper Mielczarek IIIb, Mateusz Michalak IIIe, Igor Mirowski IIIe, Krzysztof Sul IIIc, Konrad Krzaczyński IIIc, Kamil Sekulski IIId, Igor Michalski IIIe, Mateusz Sęk IIIf, Mateusz Krawczyk IIIe, Adam Miłak IIIe.

Nie wszyscy uczniowie realizowali się w konkursowej czy sportowej rywalizacji. Wśród tegorocznych absolwentów jest 18 osobowa grupa wolontariuszy Punktu Informacyjnego Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działających w Szkolnym klubie Euro –Fani. Najliczniej wyróżnia się klasa 3a, a w niej 2 uczniów Sławomir Siciński i Bartosz Wocheń, którzy  przepracowali po 25 godz na rzecz tej instytucji.
Liczna grupa uczniów kl. 3f zaangażowała się w organizację Spartakiady klubów Honorowych Dawców Krwi  i  reprezentowała szkołę podczas turniejów „Bezpieczne miasto – Ratujemy życie” organizowanych przez UM Wydz. Zarz. Kryzysowego: Olga Kisiel, Monika Łuczyńska, Karolina Sobczyk, Dawid Krawczyk, Mateusz Roksela i Kalina Mielczarek.

Wszystkim absolwentom 2013 życzymy połamania piór na maturze.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?