XIII PIOTRKOWSKI ZLOT TURYSTYCZNY

W dniach 16-17 stycznia 2015 roku w III LO im. Juliusza Słowackiego odbył się XIII Piotrkowski Zlot Turystyczny. Organizatorem zlotu był SK PTSM przy III LO pod opieką p. Izabeli Nowosielskiej,  p. Bogumiły Mierzejewskiej oraz p. Ewy Ortyl. Jak co roku nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wśród młodzieży turystyki oraz aktywnego sposobu spędzania czasu, przy szczególnym uwzględnieniu atrakcji naszego miasta. Adresatami imprezy są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.

W tym roku w zlocie wzięło udział 6 drużyn wraz z opiekunami:
• Gimnazjum w Brzozie
• Gimnazjum w Gorzkowicach
• Gimnazjum w Sulejowie
• Gimnazjum w Wolborzu
• Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
• Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie  Trybunalskim

Bardzo duży wkład w zorganizowanie zlotu miała młodzież z III LO, która przygotowywała większość atrakcji, opiekowała się przybyłmi gośćmi oraz dbała o atmosferę i sprawny przebieg imprezy.

Główną atrakcją zlotu była tradycyjnie gra terenowa. Jej uczestnicy musieli pokonać wyznaczoną trasę oraz we wskazanych punktach wykonać określone zadania. O zwycięstwie decydowała suma zgromadzonych punktów oraz czas realizacji wszystkich elementów konkurencji.

Po powrocie z trasy gry na zlotowiczów czekały kolejne punkty programu: konkurs wiedzy o Piotrkowie i PTSM, konkurs plastyczno-ekologiczny oraz konkurs karaoke. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, zwłaszcza konkurs karaoke, który doskonale zintegrował młodzież z różnych szkół i był wstępem do dalszych atrakcji - koncertu zespołu Mikrouraz oraz dyskoteki.

Drugiego dnia, po nocy spędzonej w salach szkolnych, grupy zlotowe udały się na zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych miasta, cerkwii prawosławnej. Po powrocie do szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie zlotu oraz wręczenie nagród za wszystkie konkursy.

LAUREATAMI ZOSTALI:

W GRZE TERENOWEJ:
1. Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
2. Gimnazjum w Sulejowie
3. Gimnazjum  w Brzozie

W KONKURSIE WIEDZY O PIOTRKOWIE I PTSM
1. Monika Jończyk - Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim
1. Aleksandra Woźniak - Gimnazjum w Sulejowie
2. Patrycja Dybała/Aleksandra Sońta - Gimnazjum w Wolborzu
3. Patrycja Foksowicz - Gimnazjum w Gorzkowicach

W KONKURSIE PLASTYCZNO-EKOLOGICZNYM
1. Gimnazjum w Gorzkowicach
2. Gimnazjum w Sulejowie
3. Gimnazjum w Brzozie

W KONKURSIE KARAOKE
1. Gimnazjum w Sulejowie
2. Gimnazjum w Wolborzu
3. Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim

Wszyscy zwycięzcy odebrali z rąk organizatorów gratulacje i nagrody rzeczowe.

Tegoroczny zlot po raz kolejny udowodnił, że wciąż można spotkać ludzi żądnych przygód i umiejących docenić wysiłek, wkładany w przygotowanie imprezy takiej, jak nasza. W imieniu organizatorów wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy i zapraszamy ich ponownie za rok.

Zapraszamy do naszej galerii. Znajdziecie tam bogaty fotoreportaż z przebiegu imprezy.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?