Konrad Malczyk w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

23 kwietnia we wszystkich polskich diecezjach odbył się etap diecezjalny XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Na poziomie kraju o awans do finału walczyli uczniowie reprezentujący 1,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych.
Miło nam poinformować, że w naszej diecezji 1 miejsce oraz awans do finału przypadł uczniowi klasy IIIB Konradowi Malczykowi.

Organizatorem Konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, którego jedną z podstawowych misji jest prowadzenie szeroko rozumianej formacji, także dzieci i młodzieży. W tym roku tematem biblijnych zmagań są: Księga Izajasza, Ewangelia św. Łukasza i Dzieje Apostolskie.
Etap diecezjalny składał się z części pisemnej i ustnej. W pierwszej, uczniowie musieli odpowiedzieć na 45 pytań testowych o różnym stopniu trudności, w czasie nie przekraczającym 45 minut. Osoby, które otrzymały najwyższą ilość punktów (maksymalnie 90) awansowały do etapu ustnego. Tam, siódemka najlepszych odpowiadała na trzy zestawy pytań, za: 1, 2 i 3 punkty. Troje najlepszych uczniów uzyskało prawo reprezentowania swoich diecezji w dwudniowym finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu, w Niepokalanowie.

Gratulujemy Kornadowi oraz opiekunowi - siostrze Stanisławie Buksie.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?