Wyróżnienie dla Kamili Olczyk i Kamila Zaremby

21 marca 2011 r. odbył się etap finałowy oraz rozstrzygnięcie VIII Konkursu wiedzy “Poznaj swój region” organizowanego przez SK PTSM przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 “Ekonomik” w Piotrkowie Tryb. Konkurs miał zasięg wojewódzki i był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu to m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania swoim regionem oraz rozbudzenie świadomości i patriotyzmu lokalnego. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich polegał na opracowaniu odpowiedzi na pytania dotyczące ciekawostek województwa łódzkiego. Po zakwalifikowaniu się do następnego etapu należało wykonać pracę konkursową samodzielnie bądź w grupie. Projekty oceniano w kategoriach: niezwykły człowiek, obiekty świeckie, obiekty sakralne, przyroda wokół nas, elementy folkloru oraz rzeczy i miejsca niezwykłe. Najciekawsze prace skierowano do etapu finałowego, gdzie należało zaprezentować swój pomysł.
Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w konkursie. Sukces osiągnęli Kamila Olczyk oraz Kamil Zaremba z klasy IIE, którzy otrzymali wyróżnienie. Przygotowali projekt “Moje miasto-moja duma” przedstawiający Piotrków Trybunalski jako ciekawą miejscowość pod względem turystycznym. Głównych celem ich pracy konkursowej było propagowanie wyrobów regionalnych i historii regionu. Wykonali alternatywne etykiety na butelki, prezentujące interesujące obiekty zabytkowe Piotrkowa Trybunalskiego. Całość poddano stylizacji, która miała podkreślić walory historyczne przedstawionych miejsc. Zdołali zaintrygować jury, dzięki czemu zostali wyróżnieni.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?