Najlepsi uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w kursach

W ramach projektu Informatyka+ w Regionalnym Ośrodku Projektu w Łodzi zorganizowano kursy informatyczne z zakresu sieci komputerowych, algorytmiki i technologii internetowych. Wszystkie kursy realizowane były w zakresie rozszerzonym i trwały 24 godziny lekcyjne. W zajęciach udział wzięli uczniowie III LO.

Adam Kulik, Marcin Perlikowski i Adam Zimny z klasy IID uczęszczali na zajęcia "Przegląd podstawowych algorytmów i ich komputerowe implementacje, C++". Zakres kursu obejmował: programowanie dynamiczne, sortowanie, wyszukiwanie binarne, algorytmy zachłanne, rekurencja, przeszukiwanie z nawrotami, algorytmy grafowe, algorytmy tekstowe, algorytmy geometryczne.
Mateusz Wężyk z klasy IIID uczestniczył w kursie "Serwisy internetowe". Na zajęciach zgłębiał wiedzę z zakresu: zasady tworzenia i funkcjonowania witryn, przykładowe serwisy, scenariusz projektu, założenia i wymagania serwisu www, instalowanie i konfigurowanie środowiska programistycznego, tworzenie serwisu, język SQL, współpraca PHP i MySQL, testowanie, poprawiane i prezentowanie serwisu internetowego.
Udział w zajęciach był bezpłatny, a uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz ciepły posiłek.
Projekt przewiduje kolejne edycje kursów, jak również kursy przygotowujące do matury z matematyki i informatyki.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?