DZIEŃ PAPIESKI

"On nauczył nas, że młodość jest zadana, że życie ma wartość od początku po kres. Nadzieją Maryja jest."

W dniu 16.10.2009r młodzież naszej szkoły, w składzie: Jędrzej Gortyński, Klaudia Tarnawska, Bartosz Wieczorek, Aleksandra Żabicka i Karolina Żak, przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji 31. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, pod kierownictwem siostry Marty Długosz, nauczyciela katechezy naszego liceum.

Uroczystość, w której brali udział nauczyciele i uczniowie III LO, odbyła się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb.

Przedstawienie miało na celu przybliżenie pokoleniu Jana Pawała II historii życia Karola Wojtyły, jego posługi kapłańskiej i nauki, skierowanej głównie do ludzi młodych. Uczestnicy nie tylko w skupieniu przysłuchiwali się słowom pieśni kazań, ale również modlili się o szybką beatyfikację Jana Pawła II.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?