Sukcesy naszych informatyków

Tradycyjnie już końcówka roku szkolnego przynosi rozstrzygnięcia turniejów i konkursów informatycznych.
15 czerwca odbyło się wręczenie nagród XX jubileuszowej edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego.
Uczniowie III LO wypadli znakomicie. Adam Zimny z klasy IID otrzymał II nagrodę. Drugi program Adama wykonany we współpracy z kolegą z klasy Marcinem Perlikowskim uzyskał wyróżnienie. Wyrózniona została również praca Krzysztofa Biegańskiego, ucznia klasy Ic.

Kaliski Konkurs Informatyczny polega na stworzeniu programu komputerowego w dowolnym języku programowania. W tym roku nasi uczniowie zgłosili trzy gry napisane w języku C++.

W drugim etapie komisja konkursowa wybiera 10 najlepszych programów i zaprasza autorów na rozmowy weryfikacyjne.
Cała trójka uczniów naszej szkoły znalazła się w ścisłym gronie finalistów i otrzymała nagrody.
Nagrodzone programy już wkrótce udostępnimy na naszej stronie.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?