Konkurs recytatorski

Już po raz IX odbył się w naszym mieście konkurs recytatorski Rzeczpospolita Niepodległa adresowany do młodzieży piotrkowskich szkól ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem był jak zawsze kustosz Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej – o. Andrzej Lemiesz SI przy współpracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Konkurs odbył się w dwóch etapach:

I etap – 7 listopada (środa) – każdy uczestnik konkursu prezentował recytację utworu wybranego z zestawu wierszy przysłanych do każdej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: Barbara Czuba, Renata Hejniak, Joanna Białaczowska, Izabella Radke-Marczak, dokonała oceny recytacji i spośród 112 osób wyłoniła grupę 31 finalistów – uczestników II etapu konkursu.

Uczniowie naszej szkoły, jak zawsze, bardzo chętnie wzięli udział w przesłuchaniach. Spośród wszystkich szkół, najwięcej zgłoszeń, bo aż 22, dotarło właśnie od naszych uczniów. Do finału przeszła połowa – 11 osób, a byli to:

Karolina Dąbkowska

Jędrzej Gortyński

Małgosia Jakiel

Marlena Krasoń

Patryk Michalski

Justyna Niedzielska

Paulina Pisarek

Ania Szcześniak

Ilona Śmiechowicz

Justyna Wieczorek

Ola Wótowicz

II etap – 8 listopada (czwartek) – finaliści przedstawiali recytacje tekstu wybranego samodzielnie spośród polskiej poezji niepodległościowej lub współczesnej poezji patriotycznej.

Finaliści konkursu wzięli udział w koncercie laureatów, który odbył się w dniu Święta Niepodległości – 11 listopada w kościele oo. Jezuitów. Wtedy także nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.

Uczniowie III LO okazali się najlepsi. Oto lista laureatów:

I miejsce – Patryk Michalski

II miejsce – Ola Wójtowicz

Wyróżnienie:

Małgosia Jakiel

Ania Szcześniak

Justyna Niedzielska

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i finalistom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Zapraszamy do galerii, w której znajdują się zdjęcia z koncertu laureatów tegorocznego konkursu.

Chloe

Czy Jesteś za reaktywacją forum?