O szkole

III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest szkołą o niemal sześćdziesięcioletniej tracycji. Niezmienny od lat, wysoki poziom nauczania i przyjazna, rodzinna atmosfera powodują, że staliśmy się szkołą całych pokoleń.
III LO dumne ze swojego Patrona aktywnie działa w Europejskiej Rodzinie Szkół imienia Juliusza Słowackiego.
W murach naszego LO tradycja miesza się z nowoczesnością. Pochwalić możemy się wieloma pracowniami przedmiotowymi, w tym doskonale wyposażonymi pracowniami informatycznymi. Oferujemy również wolny dostęp do komputerów z szybkim dostępem do Internetu w pomieszczeniach MCI oraz bibliotece szkolnej. Na terenie szkoły działa również sieć radiowa.
Kierunki ścisłe III Liceum objete zostały patronatem Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. W związku z uczestnictwem w projekcie Informatyka + współpracujemy również z wiodącymi ośrodkami akademickimi w dziedzinie informatyki.
Młodzież naszej szkoły z powodzeniem może rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć pozalekcyjnych. Ich bogata oferta zawsze dobierana jest z uzwgędnieniem propozycji uczniów.
Od roku wspomagamy się również platformą e-learningową, stając się prekursorem nauczania na odległość.
Wysoko wykwalifikowana kadra III LO gwarantuje znakomite wyniki na egzaminie maturalnym oraz daje przepustkę na studia na najlepszych państwowych uczelniach.
Uczniowie III Liceum odnoszą sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych. Najbardziej jednak rozpoznawalni jesteśmy na halach i stadionach sportowych. Nie mamy też sobie równych pod względem osiągnięć w konkursach informatycznych.
Oferujemy wykształcenie na wysokim poziomie w powiązaniu z dużą ilością imprez o charakterze kulturalnym i rozrywkowym.
Nasze atuty doceniają gimnazjaliści w procesie rekrutacji. Od dwóch lat jesteśmy najpopularniejszą szkołą w Piotrkowie Trybunalskim i Powiecie Piotrkowskim.

Uczymy w oddziałach z następującymi przedmiotami wiodącymi:

A język polski język obcy I historia
B historia język obcy I WOS
C matematyka fizyka język obcy I
D matematyka Informatyka fizyka
E matematyka Geografia język obcy I
F biologia chemia język obcy 1

Czy Jesteś za reaktywacją forum?