Zakończył się projekt Informatyka+

Informatyka+ to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. III Liceum aktywnie uczestniczyło w przesięwzięciu. Warto więc pokusić się o krótkie podsumowanie.

W okresie od września 2009 do września 2012 korzystaliśmy z wielu propozycji wynikających z projektu I+. Na dwóch wykładach gościliśmy doktorów Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 uczniów klas D, którzy ponadto zaopatrzeni zostali w materiały dydaktyczne.
Dwa razy gościliśmy w siedzibie projektu - Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć zarówno w wykładach, jak i zajęciach warsztatowych. Warto dodać, że  projekt współfinansowany był z funduszy UE, co za tym idzie wszystkie przedsięwzięcia były całkowicie darmowe.
Trzykrotnie uczestniczyliśmy w konkursie "Informatyka moja pasja". W pierwszej edycji Mateusz Wężyk, tegoroczny absolwent, zdobył III nagrodę. Dzięki temu w minione wakacje uczestniczył w obozie naukowym w Ełku.
Czworo uczniów naszej szkoły ukończyło zaawansowane kursy z zakresu programowania i tworzenia stron www.
Zyskaliśmy dostęp do olbrzymiej ilości pomocy naukowych z zakresu: algorytmiki i programowania, baz danych, multimediów, grafiki i technologii internetowych oraz sieci komputerowych.
Naszą aktywność podkreśla ranking. Spośród 241 sklasyfikowanych szkół z województw mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego znaleźliśmy się na 32 pozycji. Na 37 szkół z województwa łódzkiego uplasowaliśmy się na czołowym 5 miejscu.
Koordynatorem wszystkim działań był nauczyciel informatyki Piotr Majchrzak.
Miejsce zakończonego projektu zajmie nowy - IT-SZKOŁA. Nasze LO oczywiście zamierza aktywnie uczestniczyć we wszystkich obszarach.

Czy Jesteś za reaktywacją forum?