II miejsce Mateusza Kameckiego w konkursie "Od mundurka do togi".

Konkurs "Od mundurka do togi" organizowany jest przez I LO im.Juliusza Słowackiego w Częstochowie i kancelarię prawniczą Dawid & Partnerzy. Pierwszy etap odbył się we wspomnianym wyżej liceum z naszej Rodziny Szkół im. J. Słowackiego i polegał na rozwiązaniu testu za zakresu wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o prawie.
12 najlepszych uczniów przystąpiło do drugiego etapu, który polegał na omówieniu kazusu prawnego. Wśród uczestników II etapu znalazło się 2 uczniów z naszej szkoły: Eryk Zywert i Mateusz Kamecki. Komisja złożona z prawników kancelarii do finału zakwalifikowała 8 uczniów, w tym Mateusza Kameckiego.
Finaliści zostali podzieleni na dwie grupy: prokuratorów i adwokatów, a ich zadaniem było oskarżenie lub obrona w symulowanym procesie sądowym młodego chłopaka, który znalazł się z różnych powodów w trudnej sytuacji życiowej i próbował ją rozwiązać przez korzystanie w szkole z podrobionych zwolnień lekarskich.
Co gorsza, przy tej okazji, w jego domu policja znalazła wydrukowane przez niego pieniądze. W opnii jury Mateusz świetnie przygotował obronę swojego klienta - powoływał się na przepisy prawa i rzeczywiste wyroki sądów w analogicznych sprawach, swobodnie posługiwał się terminologią prawniczą i dokonał logicznego wywodu, w efekcie tylko jeden z konkurentów okazał się lepszy.
Gratulujemy Mateuszowi miejsca na podium i zachęcamy uczniów naszej szkoły zainteresowanych prawem do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu - świetna zabawa i miła atmosfera gwarantowane.