Młodzieżowe przesłanie klimatyczne

W dniu 7 października 2019r przedstawiciele młodzieży naszej szkoły – zwycięzcy konkursu „Młodzieżowe przesłanie klimatyczne” zapoznali zgromadzonych z nagrodzonym na Targach Poznańskich, autorskim filmem oraz zabrali głos, nawiązując do ekologicznej sytuacji naszego regionu.
Mieliśmy możliwość uczestniczenia w wydarzeniu w którym przedstawiciele uczelni wyższych, firm oraz instytucji działają w obszarach powiązanych z ochroną środowiska i ekologią.
W trakcie Kongresu odbywał się panel dyskusyjny, podczas którego poruszano m.in. tematy związane ze zmianami  klimatycznymi, smogiem, potencjałem geotermalnym czy zielonymi zamówieniami publicznymi, zaś edukacji ekologicznej poświęcony był w całości jeden z paneli dyskusyjnych pn. „Fundusz, który finansuje i inspiruje edukację ekologiczną”, podczas niego, zaprezentowane zostały przykładowe zadania z zakresu edukacji ekologicznej zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.