Otwarta firma – Biznes przy tablicy

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole  realizowaliśmy projekt Młodzieżowej Fundacji Przedsiębiorczości „Otwarta firma – Biznes przy tablicy”. Od 7 do 21 listopada na lekcjach podstaw przedsiębiorczości gościliśmy przedstawicieli różnych firm i instytucji, którzy prowadzili zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy oraz pozwalające poznać specyfikę pracy w firmie. Młodzież miała bezpośredni kontakt z praktykami biznesu, poznała specyfikę lokalnego rynku pracy.
Wśród firm i instytucji, które zaprezentowały profil swojej działalności, włączając się do realizacji programu,  znalazły się m. in: Kancelaria Finansowa Justyna Dukowska, Ubezpieczenia Generali Proama oraz Firma Systems and Services Manager Upstream Solutions, której przedstawicielem był Pan Marcin- specjalista w prowadzeniu dużych projektów wdrożeniowych i organizacyjnych w zakresie infrastruktury IT.  Swoją wiedzą w tym zakresie podzielił się z klasą o profilu politechnicznym z informatyką. Ponadto wszystkie klasy pierwsze wzięły udział  w projekcie „Lekcje z ZUS”, podczas którego uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego. Pani Marta Markun, która jest koordynatorem ds. komunikacji i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wielką pasją i zaangażowaniem przekazała uczestnikom spotkania zasady i istotę funkcjonowania systemu ubezpieczeń w Polsce.
Dla wszystkich naszych uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie kierujemy podziękowania, bowiem wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wszystkich wizyt umocniły motywację uczniów do podnoszenia kwalifikacji oraz inwestowania we własny rozwój. Wiedza ta ułatwi uczniom podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.