Uczniowie bliżej prawa

Uczniowie naszej szkoły od września już trzykrotnie brali udział w zajęciach z zakresu prawa.
Pierwsze spotkanie dotyczyło mediacji - czym ona jest, kiedy można ją stosować i dlaczego warto do niej się odwoływać. Podczas kolejnych zajęć poruszane były kwestie związane z prawem konstytucyjnym, w szczególności z ochroną praw i wolności człowieka i obywatela. Trzecie z cyklu warsztaty były symulacją rozprawy sądowej, w której uczniowie stali się na chwilę uczestnikami procesu. Symulacja została przygotowana i poprowadzona przez studentów prawa z Uniwersytetu Łódzkiego.
Wcześniejsze zajęcia były przeprowadzone przez sędziów piotrkowskiego Sądu Okręgowego, którzy czuwali również nad prawidłowym przebiegiem hipotetycznego procesu, zatem wartość merytoryczna tych spotkań była na najwyższym poziomie. Dodakową atrakcją było przeprowadzenie dwóch z tych lekcji w legendarnej sali piotrkowskiego sądu - w sali Macocha.