Ukryci w ciemności - historie zapomniane

ukryci
Grupa uczniów klas drugich naszego liceum podjęła się stworzenia projektu społecznego w ramach olimpiady Zwolnieni Z Teorii.
Przede wszystkim są grupą przyjaciół, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i przy okazji uczyć się wielu nowych rzeczy! Taki rozwój umożliwił im projekt społeczny biorący udział w olimpiadzie Zwolnieni Z Teorii.
Jest on dla nich ogromną szansą na przyszłość. Uczy przede wszystkim pracy zespołowej, samodzielności, samodyscypliny, rozwiązywania problemów oraz kreatywności. Wkładają w niego wiele pracy, serca i czasu.
Na czym polega ich projekt? Projekt "Ukryci w ciemności - historie zapomniane" zajmuje się odnajdywaniem osób, które przeżyły II wojnę światową oraz czasy PRL-u.
Jak nasi uczniowie mówią: "Uważamy, że naszemu pokoleniu te czasy są tak naprawdę obce. Nikt z nas nie potrafi zrozumieć co czuli ludzie żyjący w tamtych latach. W XXI wieku mamy wszystko co tylko zechcemy - internet, pełne półki w sklepach, wolność,rodzinę, przyjaciół, nie musimy się martwić, że ktoś podejdzie do nas i przyłoży broń dogłowy, że ktoś rzuci granatem w nasz rodzinny dom, że pozbawi nas wolnej woli. Natomiast wtedy wszystko było niepewne. Zdecydowanie za mało mówimy o bohaterach XX w., którzy teraz umierają w samotności oddalając swoje zasługi w zapomnienie. Zapominamy o tym,co mogli przeżyć zwykli mieszkańcy Polski. Dlatego naszym celem jest "ocalić odzapomnienia" historię takich osób".
Również na platformie YouTube pojawił się ich pierwszy film: "Nasz pierwszy film przedstawia historie Pana Mariana Marczaka, człowieka, który w młodym wieku spotkał się z realiami II Wojny Światowej. Całą jego historie możecie obejrzeć na naszym Youtubie i podzielić się z nami waszymi odczuciami po jego obejrzeniu! Teraz realizujemy kolejne pomysły i mamy nadzieje, że będziecie nas wspierać w naszym projekcie".
Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://youtu.be/x0VV3bkJ-uU
Więcej działań uczniów można śledzić na platformie Instagram: