Za nami kolejna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. W XI edycji udział wzięło 17 uczniów z klas IIId, IId i Id.
Kolejny raz na portalu it-szkola.edu.pl odbywa się konkurs graficzny.
Żeby wziąć w nim udział uczniowie musieli spełnić szereg wymogów regulaminowych, w tym zaliczyć trzy kursy elearningowe z zakresu grafiki komputerowej.
15 listopada odbył się pierwszy etap Olimpiady Cyfrowej. W III Liceum swoją wiedzę i umiejętności sprawdzało 16 osób z klas IId i IIId. Do rywalizacji przystąpiło niemal 2000 uczniów z całego kraju. Miło nam poinformować, że wymagany próg minimum 80% poprawnych odpowiedzi osiągnęli: Adrian Warcholiński z klasy IIId oraz Radosław Piekarski i Jakub Reszka z klasy IId. Wyniki te sprawiły, że mamy 3 reprezentantów w gronie  383 uczetników II etapu olimpiady.
Z okazji Jublieuszu 60 lecia publikujemy zestwienie sukcesów uczniów naszej szkoły w konkursach/turniejach informatycznych, za lata 1999-2016.
24 maja w siedzibie Oddziału Piotrkowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Informatycznym "Najlepszy Uczniowski Program Komputerowy".
Uczniowie III LO nie mieli konkurencji w większości kategorii. Nagrodzeni zostali:
Kacper Szmigiel (klasa 2d) – I miejsce w kat. sterowników swobodnie programowalnych.
Kacper Szmigiel i Filip Dudek (klasa 2d) - I miejsce w kat. programów użytkowych.
Mateusz Kiełbasa (klasa 2d) oraz Damian Karbowiak (ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim) - I miejsce w kat. programów edukacyjnych.

Gratulujemy!
Dnia  15 i 16 lutego 2016 odbył się pierwszy szkolny turniej League of Legends. W turnieju udział wzięło 6 drużyn.  Mecze rozgrywane były w systemie BO1 (do jednej wygranej). W finale spotkały się „Serwis Konsumenta” i „BanTeemoPLZ”,.
Triumfowała drużyna „Serwis konsumenta”. W zwycięskiej drużynie grali Jakub „Uneatable” Pasek, Jakub „Reset” Reszka, Marcel „MerMonkey” Kozień, Michał „Phantasy” Karoliński i Krystian „Vidips” Baranowski.
Meczom towarzyszyły wielkie emocje. Rozgrywki obserwowała licznie zgromadzona publiczność.
Organizatorami byli Michał Karoliński i Marcel Kozień.
Polskie Towarzystwo Informatyczne jest organizatorem wielu konkursów dla uczniów. Często uczestniczą w nich uczniowie klas informatycznych III Liceum.
W Wielkim Konkursie Noworocznym udział wzięła Iza Sobczyk z klasy IIId. Zwyciężyła i wygrała cenne nagrody.
Zadanie polegało na ułożeniu puzli przedstawionych na cyfrowym obrazie (patrz zdjęcie) i przygotowanie krótkiego reportażu pokazującego w jaki sposób zostało wykonane zadanie układania obrazu. Iza poradziła znakomicie. Gratulujemy
Zapraszamy na fanpage Internet i co dalej?, gdzie PTI ogłasza różne konkursy i akcje.
Znane są już wyniki międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr". Nasi uczniowie próbują swoich sił od czasu powstania konkursu, czyli od 2006 roku. W jubileuszowej, X edycji udział wzięło 18 uczniów z klas IIId i IId.
Zawody polegały na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych sprawdzających wiedzę z zakresu informatyki, jak również umiejętność rozwiązywania problemów logicznych. Kolejny raz poziomem oraz oryginalnością testów nikt nie powinien czuć się zawiedziony.
Najlepszy w szkole okazał się Łukasz Kretkiewicz z klasy IIId. Łukasz zdobył 99,75 pkt. Mimo dobrego wyniku może czuć duży niedosyt, gdyż zaledwie 0,25 pkt zabrakło do uzyskania statusu wyróżnienia w konkursie.
Na szkolnym podium znaleźli się również Artur Jakusek i Kamil Jędrzejczak, również z klasy IIId.
W tym dziale prezentować będziemy informacje związane z edukacją informatyczną. Akcje, konkursy, osiągnięcia.
W tej chwili zapraszamy do archiwum - kliknij

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl