13-02-2019

Rekordowy Zlot

1 i 2 lutego odbył się w naszej szkole XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny PTSM. Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: szerzenie świadomości ekologicznej, promocję turystyki i aktywnego wypoczynku oraz promocję szkoły. W bieżącym roku na zlot zgłosiła się rekordowa ilość uczestników – 15 drużyn, liczących w sumie blisko 140 uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych z bliższych i dalszych okolic Piotrkowa Trybunalskiego – Czarnocina, Drużbic, Łaznowa, Mierzyna (x2), Milejowa (x2),  Ręczna, Rozprzy, Sulejowa (x2), Szynczyc, Tomaszowa Mazowieckiego, Wodzina Prywatnego i Wolborza.

-SK PTSM przy III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.
-Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Piotrkowie Trybunalskim.
Zapraszają
na XVII Piotrkowski Zlot Turystyczny
który odbędzie się w dniach 01-02.02.2019r. w III LO im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Miło nam zakomunikować, że zostaliśmy laureatami konkursu pn. "Ekopracownia pod chmurką”. Konkurs był organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Podczas Targów POL – ECO SYSTEM, w dniu 24 października br. odbył się Młodzieżowy Kongres Klimatyczny, który był finałem ogólnopolskiego konkursu pn. "Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości".
W dniach 12 - 13 stycznia 2018 r. w murach III LO odbędzie się kolejny, XVI Piotrkowski Zlot Turystyczny. Do udziału w tym przedsięwzięciu serdecznie zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół  ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Jak zawsze gwarantujemy dobrą zabawę i wiele atrakcji.
Do pobrania regulamin
W dniach 17-18.02.2017 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XV Piotrkowski Zlot Turystyczny pod hasłem „Piotrków – moje miasto”.
W dniach 5 – 6. 02. 2016 roku w naszej szkole odbył się XIV Piotrkowski Zlot Turystyczny Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Uczniowie III LO ochoczo brali udział w przygotowaniach do tego wydarzenia, angażując się w wybrane przez siebie sekcje, nad którymi pieczę sprawowały p. Izabela Nowosielska, komendant zlotu, oraz p. Bogumiła Mierzejewska i p. Ewa Ortyl.
1 paździenika odbył się II Piknik Ekologiczno Rodzinny. Tym razem tematem przewodnim Pikniku było przybliżenie zagadnień dotyczących zdrowia w aspekcie zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia.
Tematykę w postaci montażów słowno muzycznych przedstawiły klasy pierwsze.
Klasy drugie zadbały o podniebienia uczetników przygotowując dania o charakterze wegetariańskim.
Z kolei zadaniem klas III było zilustrowanie zagadnienia w dowolny sposób plastyczny, wykorzystując  materiały pozyskane w ramach recyklingu.